اهواز- معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: باید گلوگاه‌های زمین خواری را در خوزستان شناسایی کنیم و اقدامات پیشگیرانه را مدنظر قرار دهیم.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد خانچی ظهر امروز شنبه در جلسه کارگروه فراقوه‌ای مبارزه با زمین خواری استان خوزستان با اشاره به وجود زمین‌های کشاورزی در سطح استان اظهار کرد: در سال‌های اخیر بهترین اراضی کشاورزی را از دست داده است، اگر این کارگروه با قدرت کار خود را پیش ببرد، می‌توانیم نگهبان خوبی برای این میراث بین نسلی برای آیندگان باشیم.
وی با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از زمین خواری در خوزستان نیازمند یک دستورالعمل اجرایی و برنامه جامع هستیم، افزود: فرهنگ‌سازی در این عرصه بسیار مهم است و امیدواریم در نقشه راه مقابله با زمین‌خواری به فرهنگ‌سازی هم توجه ویژه‌ای شود.
خانچی تصریح کرد: باید گلوگاه‌های زمین خواری را در خوزستان شناسایی کنیم و اقدامات پیشگیرانه را مدنظر قرار دهیم، دستگاه‌های متولی برای مبارزه با زمین‌خواری در استان آمادگی کامل دارند تا برای مصوبات کارگروه اقدام کنند.
معاون عمرانی استاندار خوزستان خبر داد: یکی از پررونق‌ترین مبادی فساد در کشور مسئله زمین‌خواری است که در سال‌های اخیر ضربات جبران‌ناپذیری را به شبکه اقتصادی و توسعه استان وارد کرده است.
وی گفت: در حوزه مبارزه با زمین‌خواری قانون کم نداریم اما باید این قوانین را اجرایی کرد تا بتوانیم به یک راه حل پایدار برای جلوگیری از تعرض به زمین‌های متعلق به همه مردم برسیم.
خانچی ادامه داد: مشخص است که مباحث مرتبط با زمین‌خواری قله مسئله فساد در این حوزه را شکل می‌دهد و در اقتصاد نیز این مسئله نقش قابل توجهی دارد. همین مسئله است که سبب شده زمین‌خواری همواره در صدر فعالیت، مفسدان و رانت‌خواران قرار گیرد و آن‌ها اهتمام ویژه‌ای بر این مسئله داشته باشند.
معاون عمرانی استاندار خوزستان یادآور شد: اگر بخواهیم یک اقتصاد سالمی داشته باشیم و عدالت اجتماعی را برقرار کنیم باید در حوزه مبارزه با زمین‎ پیشگام باشیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin