بوشهر- معاون اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: پنج میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز در سراسر کشور در ۱۴ رشته مسابقات قرآن، عترت و نماز شرکت کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار مهر، جاسم حسینی‌زاده عصر شنبه در نشست شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به برگزاری مسابقات حوزه قرآن در بخش دانش‌آموزی در استان‌ها اظهار داشت: در سال تحصیلی جاری، شیوه برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز پس از ۴۰ سال تغییر یافته و به روش جدیدی در حال اجرا است.
وی عنوان کرد: در سفرهای استانی به دنبال بازخورد این شیوه اجرا در مدارس هستیم تا در صورت نیاز، برای سال‌های آینده ویرایش شود.
معاون اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش افزود: با برگزاری مسابقات در ۳ مرحله مدرسه، شهرستان، منطقه و استان، نفرات برگزیده برای شرکت در مرحله کشوری معرفی شده‌اند.
حسینی‌زاده از برگزاری مسابقات قرآنی دانش‌آموزان در مشهد و کرمانشاه خبر داد بیان کرد: مرحله مقدماتی رشته‌های آوایی از ۲۱ تیرماه جاری در مشهد مقدس و رشته‌های پژوهشی از ۲۵ ماه جاری در کرمانشاه به شیوه غیرحضوری برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه برگزیدگان نهایی ۲۵ و ۲۸ مرداد به ترتیب در مشهد مقدس و کرمانشاه به شیوه حضوری با هم رقابت می‌کنند اضافه کرد: طرح اتقان، توانمندسازی قرآنی مدیران، معاونان و معلمان مدارس ابتدایی برای سال نخست در پنج استان از جمله استان بوشهر در حال اجرا است.
معاون اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از شرکت بیش از ۳۰ هزار آموزگار، مدیر و معاون مدارس آموزش ابتدایی در این طرح در مدت سه سال خبر داد و بیان کرد: ۸۰۰ دارالقرآن در سراسر کشور برنامه‌های ویژه‌ای برای تربیت نسلی قرآنی در همه ایام سال برگزار می‌کنند.
حسینی‌زاده با اشاره به فعالیت کلاس‌های تابستانی در حوزه قرآن و عترت افزود: همه دارالقرآن‌ها در دوره‌های قرآنی غنی‌سازی اوقات فراغت ویژه فصل تابستان در حال اجرا است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin