یزد- فرماندار یزد از اصناف به عنوان ویترین جامعه و پیشانی اقدامات فرهنگی و اجتماعی یاد کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا مدرسی در جلسه شورای اداری شهرستان یزد با اشاره به برنامه های عید غدیر و استقبال مردم از جشن های این روز بزرگ اظهار داشت: استقبال بی نظیر مردم در جشن‌ها، می طلبد دستگاه‌های اجرایی با همکاری یکدیگر در نشاط اجتماعی قدم بردارند و نظیر این مراسم در ایام دیگر سال نیز برگزار شود.
وی عنوان کرد: مردم به مراسم فرهنگی و مذهبی تمایل دارند و رسانه‌ها در نشر این مهم و انعکاس آنها نقش پر رنگتری داشته باشند.
فرماندار یزد همچنین با اشاره به موضوع عفاف و حجاب افزود: دین مبین اسلام بر عفاف و حجاب بعنوان واجب شرعی تاکید دارد بنابراین نهادهای فرهنگی، آموزشی و دولتی در ترویج آن نقش آفرین باشند.
وی ادامه داد: یکی از مباحثی که فرمانداری باید انجام دهد، رصد انجام وظایف دستگاه‌ها است که چه میزان در میدان عمل و به صورت تاثیرگذار و نه به صورت شکلی تکالیف خود را انجام می دهند.
فرماندار یزد با بیان اینکه بی‌توجهی نسبت به مقوله حجاب بسیار خطرناک است، افزود: اصناف ویترین جامعه و پیشانی در کارهای فرهنگی و اجتماعی هستند.
فرماندار یزد گفت: دهه محرم یک فرصت مناسب برای تبیین موضوع حجاب و خدمت رسانی به مردم است، زیرا قلوب مردم جامعه بویژه جوانان برای پذیرش مسئله حجاب و عفاف آماده است.
وی همچنین با اشاره به اینکه وعده الهی است که حتی اگر تلاش نکنیم باز دین خدا در جامعه باقی خواهد ماند، گفت: پس تا می‌توانیم باید از تمام ظرفیت‌های خود در امر تحقق امر الهی در همه زمینه ها استفاده کنیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin