ایسنا/اردبیل معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: جمعیت هلال احمر استان اردبیل با برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در جهت ارتقای دانش و توانایی های امدادی در جامعه تلاش می کند.
سعید جوادزاده ۱۹ تیر در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت های معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: این معاونت با هدف ارتقای سطح آموزش عمومی و بهبود فعالیت‌های امدادی خود، در سال جاری به تعداد ۶ دوره تخصصی (عمومی امداد، عمومی نجات، دوره تخصصی مخابرات و ارتباطات رادیویی، دوره تربیت مربی) برای ۱۲۱ نفر برگزار کرده است به طوری که در این دوره‌ها، شرکت کنندگان با آخرین دستاوردهای علمی و فنی آشنا شده و مهارت‌های لازم برای انجام فعالیت‌های تخصصی را دریافت کرده اند.
وی همچنین با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری این جمعیت در زمینه کمک‌های اولیه پایه نیز ۳۴ دوره برای تعداد ۳۴۱ نفر برگزار کرده است افزود: در این دوره‌ها، شرکت کنندگان با مبانی کمک‌های اولیه آشنا شده و مهارت‌های لازم برای ارائه کمک‌های اولیه را دریافت کرده اند.
این مسئول اضافه کرد: همچنین در بهار سال جاری این معاونت به منظور ارتقای سطح آموزشی در حوزه فعالیت‌های درمانی و امدادی هلال احمر در بخش آموزش پایه داوطلبی نیز ۱۴ دوره برای تعداد ۲۴۳ نفر برگزار کرده است.
جواد زاده خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر استان اردبیل با هدف ارتقای سطح آگاهی در زمینه آموزش مبتنی بر نیاز محلی نیز ۳۴ دوره برای تعداد ۹۳۷ نفر برگزار کرده است. در این دوره‌ها، شرکت کنندگان با نیازهای محلی و مشکلات مردم آشنا شده و مهارت‌های لازم در این راستا را کسب کرده اند.
به گفته وی همچنین در زمینه آموزش مناسبتی نیز برای ۱۰۸۹ نفر از ابتدای سال جاری دوره های آموزشی برگزار شده است به طوری که در این دوره‌ها، نیز شرکت کنندگان مهارت های لازم را کسب کرده اند.
این مسئول اضافه کرد: جمعیت هلال احمر استان اردبیل با هدف ارتقای  بحث های آموزشی برای  ۱۴۴۹ نفر از نیروهای مسلح دوره های آموزشی در پادگان های استان  برگزار کرده است.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان اردبیل در ادامه با اشاره به بحث های آموزشی در خانه های هلال استان نیز گفت: از ابتدای سال جاری  ۷۱ دوره برای ۱۴۳۹ نفر در سطح خانه های هلال استان برگزار شده است، به طوری که هدف از اجرای این آموزش ها آگاهی سازی مردم و آموزش مهارت های امدادی بوده است.
انتهای پیام

source

توسط postbin