ایسنا/کردستان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به پایش میزان مصرف برق در دستگاه‌های اجرایی، گفت: مصرف برق ادارات به‌صورت روزانه توسط کنتورهای هوشمند رصد می‌شود.
هیوا لهونیان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تمام ادارات استان باید مصرف برق خود را به میزان ۳۰ درصد در ساعات اداری نسبت به سال ۱۴۰۰ و ۶۰ درصد در ساعات غیر اداری نسبت به ساعات اداری روز جاری کاهش دهند در غیر این‌صورت با قطع برق مواجه می‌شوند.
وی بر الزام تمامی ادارات و دستگاه‌های اجرایی بر کاهش مصرف برق تاکید و عنوان کرد: ادارات باید بر اساس مصوبه هیأت ‌وزیران، مولدهای اضطراری خود را در ساعات پیک مصرف برق تا ۱۵ شهریور از ساعت ۱۰ تا ۱۳ وارد مدار کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کردستان ادامه داد: میزان کاهش مصرف برق ادارات و نهادها نیز توسط شرکت توزیع نیروی برق به صورت لحظه‌ای پایش و گزارش آن به صورت روزانه به استانداری اعلام می‌شود.
وی اضافه کرد: درصورت عدم رعایت مصرف برق تا سقف تعیین‌شده نسبت به قطع برق دستگاه‌های مربوطه اقدام و تنها پس از اخذ مجوز از استانداری مبنی‌بر رعایت سهمیه تعیین شده، می‌توان نسبت به وصل مجدد انشعاب برق اقدام کرد.
لهونیان در ادامه با اشاره به این‌که از ابتدای اجرای طرح کاهش ساعات اداری بیش از ۶۰۰ اخطار قطع برق برای دستگاه‌های اجرایی صادر شده، گفت: روزانه تعدادی از دستگاه‌های اجرایی در لیست مشترکان پرمصرف قرار می‌گیرند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با بیان این‌که بیش از ۳۵ درصد از مصرف برق مشترکان اداری مربوط به سامانه‌های سرمایشی است، گفت: ادارات با خاموش کردن سیستم‌های سرمایشی یک ساعت قبل از پایان کار اداری، بهره‌گیری از نور طبیعی، حذف مصارف غیرضرور، استفاده از سیستم هوشمند روشنایی و قرار دادن کولرهای آبی روی دور کند و تنظیم درجه دمای کولر گازی روی دمای آسایش (۲۴درجه) در کاهش مصرف برق سهیم باشند.
لهونیان خاطرنشان کرد: با افزایش دمای هوا و در آستانه فصل پیک، نیاز به همکاری بیشتری به‌ویژه از سوی ادارات و دستگاه‌های اجرایی هستیم.
انتهای پیام

source

توسط postbin