ایسنا/خوزستان بازرس کل ویژه استان خوزستان با بیان این‌که سازمان بازرسی یک دستگاه نظارتی است که بر عملکرد مدیران و مسئولان دولتی نظارت می‌کند، گفت: اقدامات انجام‌شده نیر توسط دستگاه‌های دولتی و مسئولان به سمع و نظر مردم رسانده شود.
جلسه هم‌اندیشی بازرس کل ویژه خوزستان با هیات اندیشه‌ورز سازمان بسیج رسانه خوزستان ۱۸ تیر به همت بسیج رسانه خوزستان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، محمد آقاجری بازرس کل ویژه استان خوزستان با اشاره به بخشی از وظایف این سازمان، اظهار کرد: دولت سیزدهم برخاسته از خواست مردم است و اتفاق نظری که در سطح سران سه قوه برای رفع مشکلات کشور است، اهمیت دارد.

وی با بیان این که نگاه بازرسی، اولویت بندی مسائل کلان، کارشناسی مسائل و ارجاع به دستگاه مربوطه برای رسیدگی سریع مسئولان امر است، گفت: رعایت قوانین مورد توجه ما است و اگر در اجرای قوانین، وظایف و تکالیف قانونی حسن جریان امور نباشد، سازمان بازرسی با پیشنهاد، پیگیری و اعلام آن سوءجریان‌ها موجبات حسن جریان امور را فراهم می‌کند.

بازرس کل ویژه استان خوزستان با بیان این که سازمان بازرسی یک دستگاه نظارتی است که بر عملکرد مدیران و مسئولان دولتی نظارت می‌کند، ادامه داد: این نظارت یا از طریق خوداظهاری‌ها و گرفتن اسناد و مدارک از مسئولان انجام می‌شود یا بر اساس اعزام هیات‌های بازرسی به دستگاه‌های مشمول بازرسی انجام می‌شود که در این حالت عملکردی که مدیران، مسئولان و کارکنان آن‌ها داشته‌اند، بررسی و با قوانین و مقررات تطبیق داده می‌شود.

وی گفت: در سال جاری ۱۵ بازرسی برنامه‌ای در محورهای ارتقای سلامت، تراز مالیاتی، بهداشت غذا، ‌ شهرداری‌ها و برخی پتروشیمی‌ها داشته‌ایم. گزارش‌ها نیز برای اصلاح یا لحاظ شدن جرایم و اعلام تخلفات است که پیشنهادات به دستگاه‌های مربوطه اعلام می‌شود و ارگان مربوطه موظف است ظرف ۱۰ روز اجرا کند.

آقاجری عنوان کرد: در بحث متروپل نیز هیات تخصصی ما سال گذشته در آنجا مستقر شده بود و گزارشات خود را در این خصوص ارائه کرد.

وی‌ تاکید کرد: اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های دولتی و مسئولان به سمع و نظر مردم رسانده شود، چرا که مردم باید بدانند اگر تخلفی رخ می‌دهد یا کم کاری وجود دارد، دستگاه‌های مربوطه بی‌توجه نیستند و اقدامات لازم را انجام می‌دهند.
انتهای پیام

source

توسط postbin