دهگلان – سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: در حال حاضر ۴۷۳ پروژه نیمه‌تمام دارای اولویت با پیشرفت‌های ۳۰ تا ۷۰ درصد در استان وجود دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان، اکبر محمدی در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دهگلان اظهار داشت: در سال گذشته تمام اعتبارات تخصیصی به تفکیک هر شهرستان به فرمانداران ابلاغ شد.
وی افزود: این حق فرمانداران است که در جریان اعتبارات اختصاص یافته باشند و بر اساس آن برای اجرای پروژه‌های اولویت‌دار خود برنامه‌ریزی داشته باشند.
محمدی خاطرنشان کرد: معتقدیم اعتبارات هر شهرستان باید در همان شهرستان هزینه شود و خوشبختانه به واسطه اطلاع دقیق فرمانداران از میزان تخصیص‌ها، ۱۰۰ درصد از اعتبارات در محل خود هزینه شده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه نشده در حساب دستگاه‌های اجرایی استان موجود است.
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: بر اساس آنچه قبلاً هم اطلاع‌رسانی شده است، رشد ۴۶ درصدی اعتبارات را در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال گذشته داریم که در این زمینه در رتبه ۱۴ کشوری قرار گرفته ایم که این مهم نسبت به سال گذشته ۱۰ رتبه ارتقا پیدا کرد.
وی با اشاره به سیاست‌ها و اولویت‌های سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان در سال جاری بیان داشت: در سال جاری این سازمان همسو با سیاست‌های نماینده عالی دولت در استان و با تأکید بر اولویت بندی پروژه‌های نیمه تمام استان سعی دارد نسبت به اتمام پروژه‌های مهم و تأثیرگذار گذار در زمینه توسعه استان و همچنین پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد به صورت جدی اهتمام ورزد.
وی با تأکید بر ضرورت همراهی هرچه بیشتر نمایندگان در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های سازمان برنامه‌ریزی در استان، گفت: در حال حاضر ۴۷۳ پروژه نیمه‌تمام دارای اولویت با پیشرفت‌های ۳۰ تا ۷۰ درصد وجود دارد که اجرای این تعداد پروژه حدود ۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارند.
محمدی اضافه کرد: برنامه‌ریزی برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام باید اولویت مسئولان باشد و نباید با شروع پروژه جدید بار مالی مضاعف را متوجه دولت نمائیم.
وی افزود: در صورت ضرورت تعریف پروژه جدید حداقل باید ۲۰ درصد از اعتبار مورد نیاز پروژه در سال اول تأمین گردد و سایر شرایط آئین نامه ماده ۲۳ قانون الحاق نیز رعایت شود.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin