ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: پتروشیمی دهلران تعطیل نخواهد شد و کارگران به کار برخواهند گشت.
 دکتر «حسن بهرام‌نیا» امروز جمعه ۲۳ تیر در جمع کارگران پتروشیمی دهلران پس از شنیدن مطالبات و خواسته‌های آنان، اظهار کرد: هر پروژه‌ای تا مرحله‌ی بهره‌برداری مشکلاتی پیش رو دارد و با  فراز و فرودهایی همراه خواهد بود که طبیعی است.
وی با اشاره به پیگیری‌ها در خصوص پتروشیمی دهلران و تماس با مدیرعامل صندوق بازنشستگی نفت و مدیر عامل پتروشیمی دهلران و سایر رایزنی‌ها، افزود: اراده‌ی همه بر ادامه‌ی فعالیت پروژه است.
استاندار ایلام ادامه داد: تاکید ما و همه‌ی دست‌اندرکاران بر جلوگیری از بیکاری نیروهای شاغل است و چنانچه در مقطعی پروژه تعدیل نیرو کند باید حقوق کارگران پرداخت شود.
وی با اشاره به مشکلات ال سی پروژه، خاطرنشان کرد: عوامل دخیل در پتروشیمی قول داده‌اند نیرویی بیکار نشود و بنده هم با  جدیت در مرکز برای رفع مشکلات پروژه تلاش و پیگیری می‌کنم و در این مدت نیز از همه‌ی توان و ظرفیت‌های استانی و ملی برای ادامه‌ی فعالیت پروژه استفاده شده است و بدانید که پتروشیمی دهلران تعطیل نمی‌شود.
چندی پیش «بهزاد علیزاده» نماینده مردم دهلران، دره‌شهر، آبدانان و بدره در دیدار با« خجسته‌مهر» معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، با اشاره به مشکلات، مسائل و وقفه پیش آمده برای پتروشیمی دهلران و هم چنین نارضایتی مردم و کارگران خواستار ورود عاجل وزارت نفت به این موضوع شد

علیزاده تاکید کرد: این پروژه در حال حاضر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال گذشته روند بسیار مناسبی داشت ولی متاسفانه از اول سال به دلیل مشکلات مالی در هلدینگ اهداف، روند این پروژه کند گردیده و این سبب نارضایتی مردم و کارکنان و کارگران شریف این مجموعه شده است.

وی تصریح کرد: این پروژه در یک نقطه غیرقابل برگشت است و هیچ بهانه ای نمی تواند تعطیلی آن را توجیه کند.
چند روز گذشته کارگران خواستار پیگیری جدی راه اندازی مجدد پتروشیمی شدند و با پلاکاردهایی مانند «پتروشیمی دهلران را تعطیل نکنید» و« تعطیلی پتروشیمی دهلران یعنی آغاز فاجعه بزرگ» و« تعطیلی پتروشیمی دهلران یعنی بیکاری ۲۰۰۰» نفر  خواستار رسیدگی به این مشکل شدند.
انتهای پیام

source

توسط postbin