ایسنا/گیلان وزیر راه و شهرسازی گفت: نیاز بود که روابط ایران و جمهوری آذربایجان هر چه سریعتر به سطح قبلی خود برگردد و بنا به تاکید دولت و شخص رئیس جمهور، حتی توسعه پیدا کند و در این راستا مذاکرات بسیار خوبی انجام شد.
به گزارش ایسنا، مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی عصر امروز دوشنبه پس از پایان کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان که به میزبانی شهرستان مرزی آستارا در استان گیلان برگزار شد، در جمع خبرنگاران با تاکید بر اهتمام تهران و باکو بر گسترش و ارتقای همه جانبه مناسبات، تسهیل مبادلات و همکاری های اقتصادی در بخش های مختلف، اظهار کرد: در استان سرافراز گیلان و در شهر زیبای آستارا و مردم خونگرم این شهر و استان نشست بسیار خوبی با شاهین مصطفی یف، معاون نخست وزیر و رئیس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری آذربایجان داشتیم که بسیار مثمرثمر بود.
وی افزود: پس از اتفاق ناگواری که در سفارت جمهوری آذربایجان در تهران افتاد، متاسفانه یک سردی در روابط بین دو کشور حاکم شد و در تلاشیم که سفارت آذربایجان در تهران بازگشایی شود.
وزیر راه و شهرسازی ایران با اشاره به اینکه پروژه‌های زیادی با کشور جمهوری آذربایجان در حال اجرا داریم، افزود: ما مرز مشترک بسیار طولانی با جمهوری آذربایجان داریم و مرزهای تجاری ما گسترده و شبکه حمل و نقل کریدوری ما شبکه بزرگی است و برنامه های بسیار خوبی برای کریدور شمال – جنوب با آذربایجان در دست اجرا داریم.
بذرپاش تصریح کرد: پل مرزی اتومبیل رو آستارا – آستارا به اتمام رسیده است و از این رو قرار شد پایانه مرزی در حاشیه این پل احداث و به سامانه های گمرکی و مرزبانی دو کشور متصل شود.
وزیر راه، بر فعال سازی بازارچه‌های مرزی مشترک که یکی از اصلی ترین ظرفیت های توسعه تجارت با کشورهای همسایه است، تاکید کرد و گفت: امیدواریم ارتقای بازارچه های مرزی هم در طرف ایرانی و هم در طرف آذری را شاهد باشیم.
پذرپاش از گفت وگو با طرف آذری در رابطه با شکایت کامیون‌داران دو کشور خبر داد و افزود: قرار بر این شد تا کمیته مشترکی تعیین شود و موارد را بررسی و در دو ماه آینده نسبت به رفع آن اقدام کنیم تا موجب تسهیل در روابط و رفت و آمدهای ترانزیتی شود.
به گزارش ایسنا، در پایان این نشست مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی ایران و شاهین مصطفی یف، معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان که ریاست کمیسیون های مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را بر عهده دارند، هدایایی به رسم یادبود به یکدیگر اهدا کردند.
روابط ایران و آذربایجان هرچه سریع تر به سطح قبلی خود برگردد
روابط ایران و آذربایجان هرچه سریع تر به سطح قبلی خود برگردد
انتهای پیام

source

توسط postbin