ایسنا/قم رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به رسالت کانونهای مساجد در تربیت نسل آینده و اهمیت توانمند سازی کادر نوجوان در کانون ها گفت: کار مسجدی تشکیلاتی ترین کاری است که در نظام توحیدی انجام می شود.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین کمال الدین خداداده امروز در اردوی توانمندسازی کادر نوجوان کانون های مساجد استان قم که در اردوگاه ملاصدرای کهک در استان قم برگزار شد گفت: یکی از مباحث مهم کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بحث تربیت است و برای اینکه بتواند نسل های آینده را تربیت کرده و به عنوان مومنین مجاهد انقلابی تحویل جامعه بدهد نقش ویژه ای دارد.
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور ادامه داد: باید تلاش کرد تا کادر نوجوان به عنوان جانشینان مدیران قدیمی در کانون ها تربیت شده و بتوانند کار را تحویل بگیرند و مسئولیت پذیر تربیت شوند.
وی با بیان اینکه توانمند سازی نوجوانان و آشنایی آنان با ساختارها و کار تشکیلاتی موضوع بسیار مهمی است تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، فعالیت باید تشکیلاتی باشد و در واقع کار مسجدی تشکیلاتی ترین کاری است که در نظام توحیدی انجام می شود.
حجت الاسلام و المسلمین خداداده با بیان اینکه همه علائم کار تشکیلاتی از نماز جماعت تا زمان های معین و مشخص آن، همیاری، همکاری و در همه ی ساحات مختلفی که مسجد دارد قابل مشاهده است افزود: وقتی قرار است یک شخص، مسجدی تربیت شود این فرد یک فرد تشکیلاتی است که به نظامی به نام نظام توحیدی وابسته است و این نظام توحیدی، او را برای لحظه های مهم و لحظاتی که انسان باید به انسان بودنش افتخار کند تربیت می کند.
وی ادامه داد: بنا بر این ما راهی نداریم مگر اینکه فرزندان را با فرهنگ مسجدی تربیت کنیم، فرهنگ مسجد فرهنگ پاکی وتلاش و مجاهدت است و در مسجد انزوا و تنبلی راهی ندارد، هرکسی که مسجدی شد تنبلی و انزوا را نمی بیند بلکه در مقابل، تلاش و کوشش را می بیند.
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور تصریح کرد: مساجد ما امروز نیازمند کادر نوجوان است تا مدیریت را یاد بگیرند و در آینده بتوانند مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه تشکیل و توانمندسازی کادر نوجوان که حجت الاسلام حیدری مدیر ستاد کانون های مساجد قم آغاز کرده اند قابل تقدیر است گفت: این حرکت از قم آغاز شده و استان های دیگر هم در حال پیوستن به این عملیات هستند تا مدیران کانون ها در سراسر کشور نوجوانان را جایگزین و جانشین خود در مساجد قرار دهند و دهه هشتادی و نودی های ما بتوانند این سنگر را با قدرت حفظ کنند و کار فرهنگی، هنری و تربیتی مسجد را بر دوش بگیرند.

لازم به ذکر است حجت الاسلام و المسلمین کمال الدین خداداده رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در بخشی از این برنامه پای صحبت های دهه هشتادی ها و نودی ها نشست.
یادآور می شود اردوی دو روزه توانمندسازی کادر نوجوان کانون های فرهنگی هنری مساجد قم روز گذشته با حضور بیش از سیصد نفر از دختران نوجوان آغاز و عصر امروز با حضور بیش از چهارصد نفر از پسران ۱۲ تا ۱۷ سال به کار خود پایان داد که در این دوره کادر نوجوان در کارگاه های مختلف جذب و ساماندهی، فرهنگی، معاونت آموزش و طرح و برنامه، اردویی و تربیت بدنی و ارتباطات و رسانه شرکت کردند.
انتهای پیام

source

توسط postbin