ایسنا/همدان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های صادراتی زیادی در استان همدان وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه بیشترین درصد صادرات همدان به کشور عراق است بنابراین این آمادگی در استان وجود دارد که همدان معین اقتصادی کشور عراق شود.
سیدمجتبی حسینی پنجشنبه ۲۹تیرماه در نشست مدیران اقتصادی استان همدان با معاون اقتصادی وزارت خارجه ‌اظهار کرد: ظرفیت‌های صادراتی زیادی در استان همدان وجود دارد که لازم است در نشست‌های کارشناسی با حضور نماینده اقتصادی از معاونت اقتصادی وزارتخارجه بررسی شود.
این مقام مسئول افزود: قرار گرفتن استان همدان در غرب کشور ، ظرفیت ویژه اقتصادی به خصوص در بخش کشاورزی دارد و گذر محورهای مواصلاتی اصلی از این استان زمینه سرمایه‌گذاری های زیادی در حوزه صنعت را فراهم کرده و امید است انعقاد قرارداد شرکت‌های تولیدی استان مرکزی با کشور بازار هدف از جمله روسیه، عراق، ترکیه و … سرخطی برای ادامه و گسترش فعالیت های اقتصادی دو جانبه باشد.
وی تصریح کرد: به واسطه اهمیت کشور عراق در مراودات تجاری و اقتصادی استان همدان، هدفگذاری‌ها برای ایجاد جهش در میزان مبادلات تجاری و سرمایه‌گذاری‌ها با این کشور کاملا مشخص است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان با بیان اینکه تعاملات تجاری پیش‌زمینه‌ای برای تحقق تعاملات سرمایه‌گذاری است، اظهار کرد: در راستای جذب سرمایه‌گذاران ترک، پیشنهادها و برنامه‌های مختلفی مثل راه‌اندازی شهرک های تخصصی و میزهای اقتصادی در این خصوص در دستور کار و پیگیری است.
حسینی با تاکید بر اینکه در شرایط سیاسی و اقتصادی کشور ایران، انعقاد قراردادهای تجاری با شرکت‌های خارجی و بازارهای هدف در کشورهای همسایه  زمینه توسعه اقتصادی و ارتباطات تجاری را فراهم می‌کند، خاطرنشان کرد: امید است ضمن انعقاد قراردادهای تجاری، فعالیت‌های مطلوب اقتصادی بین نیز شکل بگیرد.
انتهای پیام

source

توسط postbin