ایسنا/مازندران در راستای ارتقاء سلامت بخش محروم هزار جریب شهرستان بهشهر، به همت بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی استان مازندران یک دستگاه آمبولانس مجهز به دانشگاه علوم پزشکی مازندران اهدا شد.
 فرهاد غلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران شامگاه ۲۸ تیرماه در مراسم اهدای این امبولانس ضمن قدردانی از همکاری‌های مشترک بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان در رفع محرومیت استان، خواستار ادامه روند محرومیت زدایی در دیگر بخش‌های حوزه سلامت شد.
 غلامی با بیان اینکه این آمبولانس مجهز، به مثابه یک بیمارستان یک تخته عمل می‌کند، گفت: این آمبولانس مجهز به همه امکانات پزشکی است و با توجه به شرایط حاد جاده‌ای و دردسترس نبودن امکانات و تجهیزات؛ تامین این آمبولانس نیاز اساسی منطقه محروم هزار جریب بهشهر بود.
اهدای یک دستگاه آمبولانس مجهز به منطقه هزار جریب بهشهر
“میرجعفری” نماینده بنیاد علوی در استان نیز با بیان اینکه بخش هزار جریب از مناطق محروم مازندران است، بیان کرد: تمام دغدغه دو نهاد بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی محرومیت زدایی جهت رفاه حال مردم است و اولویت توسعه زیرساخت های منطقه شرق استان است.
“قلی‌زاده” مدیرکل مسکن و املاک بنیاد مستضعفان در مازندران نیز با بیان اینکه به دنبال کارهای عملیاتی و اقدامات توسعه ای هستیم، گفت: اگر سلامت جامعه به خطر بیافتد امنیت روانی جامعه به مخاطره خواهد افتاد.
وی اضافه کرد: ما فرمانبر آرمان‌های انقلاب هستیم و حضرت آقا همواره نگاه پدرانه به همه اقداماتی که در این نهاد مقدس انجام می شود داشته اند که کمتر اطلاع رسانی شده است.
دکتر محمودیان مدیر امور خیرین و مشارکت های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، به همکاری و مشارکت خیرین در احداث پایگاه ۱۱۵ و تامین یک دستگاه آمبولانس برای منطقه اشاره کرد و افزود: وزارت بهداشت کانون سلامت جامعه است ولی به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی نیاز امروز جامعه باشد به همین‌منظور مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام و دیگر نهاد های حمایتی کمک شایانی به دانشگاه علوم پزشکی مازندران است.
اهدای یک دستگاه آمبولانس مجهز به منطقه هزار جریب بهشهر
وی افزود: ما در راستای افزایش مسئولیت پذیری اجتماعی آمادگی امضای تفاهم نامه های همکاری با خیرین و نهادهای مردمی در جهت رفع محرومیت زدایی از شرق تا غرب استان را داریم.
قابل ذکر است، تجهیزات داخل این آمبولانس‌ شامل الکتروشوک، ونتیلاتور، مانیتورینگ علائم حیاتی، انکوباتور نوزاد، کلد باکس، تراکشن اسپیلت، اسکوپ استرچر، لانک بک برد، جلیقه ثابت سازی ستون فقرات، تشک خلاء، انواع آتل‌های سیمی، گلوکومتر، پمپ سرم، پالسی اکسی متر و کولار گردنی است.
انتهای پیام

source

توسط postbin