زنجان-فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان زنجان از کشف خمره‌های سفالی در حین ایجاد شبکه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب این شهر خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ ناصر حبیبیان روز پنج شنبه گفت: این ۲ خمره کشف شده در حین ایجاد شبکه فاضلاب توسط شرکت آب و فاضلاب شهری در خیابان هفت تیر از عمق بیش از دو متر کشف شدند.
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان زنجان افزود: با کشف اشیای تاریخی، براساس قانون کار، حفاری متوقف و اشیای مکشوفه برای تعیین قدمت و سیر مراحل قانونی به یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان استان انتقال یافت تا برای بررسی و تهیه گزارش به معاونت میراث‌فرهنگی منتقل شوند و راهکارهای ادامه پروژه سپری شوند.
حبیبیان تأکید کرد: هیچ گونه اظهارنظری تا ارائه نظریه کارشناسان میراث فرهنگی موثق نیست و هر خبری که از طریق روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی اعلام شود موثق و غیر از آن، مورد تأیید ما نیست.
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان زنجان بیان کرد: بی‌شک مردم همواره بهترین حافظان میراث فرهنگی هستند، بنابراین انتظار داریم تا هم‌وطنان در صورت مشاهده هرگونه آثار تاریخی در حین عملیات ساختمانی و یا مواردی از این دست، موضوع را با شماره تماس ۰۲۴۳۳۰۳۳۳۵۱ و یا با حضور در مقر فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی استان واقع در خیابان خیام، میراث فرهنگی را در حفظ و نگاهبانی از میراث کهن فرهنگی بیش از گذشته یاری رسانی کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin