ایسنا/خوزستان سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با اشاره به هشدارها در خصوص گرمای کم‌سابقه در روزهای پیش رو در استان، گفت: در صورت عدم همکاری مشترکان و جهت جلوگیری از خاموشی‌ها، برق مشترکان پرمصرف قطع خواهد شد.
کامران حدادی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر لزوم مدیریت مصرف برق در خوزستان اظهار کرد: با توجه به هشدار هواشناسی مبنی بر گرمای کم‌سابقه در روزهای پیش رو در خوزستان، نیازمند همکاری بیش از پیش مشترکان با صنعت برق هستیم تا بتوانیم این روزهای سخت را پشت سر بگذاریم.
وی افزود: این گرمای کم‌سابقه قطعا افزایش مصرف را به‌دلیل استفاده دو چندان از وسایل سرمایشی در پی خواهد داشت و از این رو ضرورت دارد هم استانی‌ها در مصرف برق خود صرفه‌جویی کنند و مدیریت مصرف را در دستور کار خود قرار دهند.
سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با اشاره به روند افزایشی دمای هوا در استان و اهمیت آن برای مجموعه صنعت برق، گفت: متناسب با این افزایش دما، به تقاضای مصرف برق افزوده می‌شود و ضروری است که مصرف برق مدیریت شود تا همه مردم بتوانند این گرمای کم‌سابقه را بدون خاموشی و گرما پشت سر بگذارند.
کولر را روی دمای آسایش “۲۴ درجه” بگذارید
حدادی تصریح کرد: در صورت عدم همکاری مشترکان و جهت جلوگیری از خاموشی‌ها، برق مشترکان پرمصرف قطع خواهد شد.
وی ادامه داد: براساس اعلام هواشناسی با افزایش دمای هوا به بالای ۵۰ درجه، استفاده از وسایل سرمایشی بیش‌از پیش می‌شود و موضوعی که در این زمینه اهمیت دارد، ضرورت توجه به راهکارهای مدیریت مصرف برق است تا بتوانیم این شرایط دشوار دمایی را بدون خاموشی و حوادث ناشی از همزمانی افزایش گرما و مصرف پشت سر بگذاریم.
سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: انتظار داریم مردم استان با به‌کار گرفتن راهکارهای ساده‌ای چون تنظیم درجه کولرهای گازی روی دمای آسایش (۲۴ درجه) و استفاده نکردن از وسایل برقی پرمصرف در ساعات اوج بار (۱۳ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۳)، در پایدار نگه‌داشتن شبکه برق و جلوگیری از مشکلات احتمالی در شبکه همکاری ویژه‌ای با صنعت برق داشته باشند.
انتهای پیام

source

توسط postbin