جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس از فلسطینیان خواست تا با اقدامات و طرح‌های اشغالگران در پایان هفته جاری مقابله کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شهاب نیوز، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس، از فلسطینان خواست که در پایان هفته جاری، با طرح‌های اشغالگران صهیونیست در مسجدالاقصی و تعرض‌های صهیونیست‌ها در خصوص برگزاری راهپیمایی موسوم به پرچم، تثبیت سیطره بر مسجدالاقصی و تهدید هویت اسلامی آن به بهانه بزرگداشت آن‌چه یادبود تخریب معبد سلیمان خوانده می‌شود، به مقابله و مبارزه بپردازند.
محمد حماده، سخنگوی جنبش حماس در شهر قدس ضمن هشدار به اشغالگران در خصوص برانگیختن خشم ملت فلسطین، اعلام کرد که فلسطینان بست‌نشین در مسجدالاقصی در اوج هوشیاری قرار دارند و هرگز در برابر تلاش‌های دشمن جهت پیشرفت در طرح‌های خود در مسجدالاقصی، سکوت نخواهند کرد.
از سوی دیگر عبدالجبار سعید، از رهبران جنبش حماس در خارج از فلسطین نیز، آغاز ساخت یک شهرک صهیونیستی جدید در منطقه سواحره واقع در شرق قدس اشغالی را محکوم کرد و این اقدام را به معنای افزایش یهودی‌سازی این شهر مقدس دانست؛ اقدامی که در تعارض با پیمان‌ها و قوانین بین‌المللی است.
وی اعلام کرد که این چنین سیاست‌های صهیونیستی، نیازمند حضور بیشتر فلسطینیان در مسجدالاقصی و بست‌نشینی در آن به ویژه در بخش شرقی این مکان مبارک اسلامی است و فلسطینیان باید به مقابله با صهیونیست‌هایی که به مسجدالاقصی تعرض می‌کنند، تشویق شوند.
سعید تأکید کرد که ضروری است از فلسطینیان به ویژه فلسطینیان ساکن در اراضی اشغالی دعوت شود که برای مبارزه به خاطر مسجدالاقصی به پا خیزند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin