ایسنا/کردستان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سنندج گفت: محیط‌بانان این شهرستان ۱۳ قطعه کبک وحشی را از یک شکارچی سودجو که به منظور خرید و فروش نگهداری می‌کرد، کشف و ضبط کردند.
حسین اصلانی، در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست سنندج با اخذ حکم قضایی و همکاری نیروی انتظامی در عملیات بازرسی از منزل یک شکارچی غیرمجاز ۱۳ قطعه کبک و ۱۳ قفس در یکی از شهرک های اقماری این شهرستان کشف و ضبط کردند.
وی با اشاره به اینکه واحد حقوقی این اداره اقدام به تشکیل پرونده در این خصوص و معرفی متخلف به مراجع قضایی کرده است، اضافه کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سنندج با هوشیاری و رصد یک ماهه موفق به شناسایی محل اختفای کبک های اسیر شده از این شکارچی غیرمجاز شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سنندج افزود: پرندگان کشف شده به اداره محیط زیست انتقال و پس از بررسی‌های جسمانی و مراقبت های لازم اقدام به رهاسازی آنها در طبیعت و زیستگاه‌های مناسب خواهد شد.
اصلانی بیان کرد: عرضه، نگهداری و خرید و فروش پرندگان وحشی بدون اخذ مجوز از محیط زیست بر اساس قانون شکار و صید جرم است و با متخلفین برخورد قانونی می شود.
انتهای پیام

source

توسط postbin