ایسنا/گلستان استاندار گلستان از فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) درخواست کرد تا نسبت به رفع تنش آبی این استان نگاه ویژه داشته باشد.
علی‌محمد زنگانه شامگاه سه‌شنبه ۳ مردادماه ۱۴۰۲ در دیدار با سردار عبدالرضا عابد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) که با حضور سردار ملک شاهکوئی، فرمانده سپاه نینوای گلستان و تعدادی از مدیران کل استان برگزار شد، اظهار کرد: متأسفانه استان گلستان به عنوان یکی از چهار استان دارای تنش آبی کشور مطرح بوده و در همین راستا نیازمند نگاه و پیگیری مسئولین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) هستیم.
وی با بیان اینکه پروژه‌های آب‌رسانی و خدمت به مردم اولویت مطالبات مجموعه استانداری در طرح‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) است، ادامه داد: پروژه در دست احداث سد نرماب از پروژه‌های راهبردی استان بوده که مهم‌ترین وظیفه آن تأمین آب شرب مردم شرق گلستان است.
استاندار گلستان با تأکید بر اینکه این سد پس از تکمیل و بهره‌برداری بیش از ۵۳۵ هزار نفر از جمعیت استان را پوشش می‌دهد، افزود: در راستای سرعت‌بخشیدن به سه دستور ویژه رئیس‌جمهوری در سفر اول استانی به گلستان همه کلان‌پروژه‌های مرتبط را به ریزپروژه‌ها تقسیم و فازبندی کرده‌ایم که اکنون بخشی از آنها تکمیل و برخی دیگر نیز در حال انجام است.
او در خصوص آخرین وضعیت لایروبی، احیا و علاج‌بخشی خلیج گرگان توضیح داد: در لایروبی این خلیج که با همت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در حال انجام است پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم و اکنون منتظر سومین تخصیص اعتبار از محل مدیریت بحران کشور برای تکمیل هستیم.
زنگانه با اشاره به تلاش‌های خستگی‌ناپذیر و اقدام جهادی تلاشگران قرارگاه، لایروبی اولین کانال آبرسانی به خلیج گرگان در حال اتمام است، تصریح کرد: این پروژه در سفر دور دوم هیات دولت به استان بهره‌برداری می‌شود.
وی با بیان اینکه همانند تعیین تکلیف پروژه پتروشیمی، سومین دستور دکتر رئیسی در گلستان دیروز بعد از گذشت سال‌ها انتظار در کمیته ملی طبیعت‌گردی کشور «طرح طبیعت‌گردی آشوراده» به تصویب رسید، گفت: یکی دیگر از پروژه‌های تعریف‌شده در راستای رفاه اجتماعی مردم استان شهربازی گرگان است که نیازمند همت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در راستای اتمام آن همزمان با دومین حضور هیات دولت در استان هستیم.
انتهای پیام

source

توسط postbin