دبیرکل سازمان ملل به نامه‌ دفتر آیت‌الله سید علی سیستانی در خصوص اهانت به نسخه‌ای از قرآن کریم در سوئد پاسخ داد.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری عراقی(واع)، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در پاسخ به نامه‌ای که از سوی دفتر آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق دریافت کرده بود، ضمن تشکر از این نامه در خصوص اهانت به قرآن، نگرانی شدید خود را نسبت به این واقعه در استکهلم سوئد که منجر به اعتراضاتی در عراق طی تعطیلات عید قربان شده بود ابراز کرد .
وی همچنین همبستگی خود را با جامعه اسلامی ابراز و اقدامات تعصب آمیز، خشونت و اسلام هراسی را که منجر به بالا گرفتن تنش می‌شود و در ایجاد تبعیض و افراط‌گرایی سهیم است، محکوم کرد.
دبیر کل سازمان ملل اظهار داشت، سازمان ملل بر اجرای کامل تصمیم شورای حقوق بشر در خصوص مبارزه با نفرت پراکنی دینی که تحریکی به تبعیض، خصومت و خشونت است تاکید دارد و این سازمان از طریق نهادهای ذیربط خود کشورهای عضو را به بررسی سیاست‌ها و چارچوب‌های ملی خود ترغیب می‌کند.
گوترش اظهار داشت: رهبران سیاسی و مذهبی در بالا بردن صدای قاطع خود علیه مظاهر نفرت پراکنی دینی و اعلام اینکه گفتگوی مسالمت آمیز بهترین راه برای تقویت مفاهیم و احترام متقابل است، نقش مهمی دارند.
دبیر کل سازمان ملل حمایت کامل خود را از درخواست مرجعیت عالیقدر شیعیان برای تقویت همزیستی مسالمت آمیز اعلام و تدبیر و رویکرد میانه‌روی ایشان و دعوت همیشگی به احترام متقابل و همبستگی را تحسین کرد.
وی در خاتمه گفت: من از ارتباط و تعامل مستمر  و بیشتر با آیت‌الله سیستانی در خصوص مسائل مهم استقبال می‌کنم.
انتهای پیام

source

توسط postbin