به دنبال تکرار قرآن سوزی در کپنهاک، وزارت امورخارجه عربستان بامداد جمعه کاردار سفارت دانمارک را در واکنش به آتش زدن نسخه‌ای از قرآن کریم در این کشور احضار کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، به دنبال تکرار اهانت به قرآن کریم در دانمارک، وزارت خارجه عربستان سعودی با احضار کاردار سفارت دانمارک در ریاض با غیرقابل تحمل خواندن تعدی به مقدسات اسلامی و خشونت پراکنی علیه ادیان ابراهیمی خواستار اقدامات جدی کپنهاک در عدم تکرار اقدامات موهن اسلام ستیزانه و نقض قوانین بین‌المللی شد.
خبرگزاری رسمی عربستان «واس» بامداد جمعه گزارش داد که وزارت خارجه ریاض با صدور بیانیه‌ای، کاردار دانمارک به این وزارتخانه را احضار و یادداشت اعتراض آمیز دولت سعودی را دریافت کرده است.
این وزارتخانه افزود که این یادداشت اعتراض آمیز حاوی خواسته دولت عربستان برای توقف این گونه اقدامات اهانت آمیز بوده که مغایر با تمام تعالیم دینی، عرف بین‌الملل است.
در پایان این بیانیه نیز تأکید شده است که عربستان مخالفت قاطع و کامل خود را با تمام اقداماتی اعلام کرده که نفرت میان ادیان را تغذیه می‌کنند.
پیش از این گروهی از کشورهای عربی و اسلامی با احضار کاردار دانمارک در کشورهایشان این اقدام دولت کپنهاگ را محکوم کردند.
وزارت امور خارجه مصر نیز شامگاه پنجشنبه سفیر دانمارک را در اعتراض به تکرار اقدامات اهانت آمیز به قرآن کریم احضار کرد.
پنج نفر سه‌شنبه روبروی سفارت مصر در کپنهاگ قرآن کریم را آتش زدند که سومین حادثه مشابه در این کشور اروپایی در کمتر از یک هفته است.
این اقدام هتاکانه در کپنهاگ توسط گروهی به نام «میهن پرستان دانمارکی» در حالی صورت گرفت که روز گذشته نیز ۲ نفر دست به چنین کار شنیعی زده بودند و هفته گذشته نیز روبروی سفارت عراق در پایتخت دانمارک چنین اقدام مشابهی انجام شد. سوزاندن قرآن کریم طی یک ماه گذشته در سوئد نیز ۲ بار اتفاق افتاده است.
وزارت امور خارجه عراق نیز روز دوشنبه از مقام‌های اروپایی خواست تا سریعاً در مورد به اصطلاح آزادی بیان و دادن مجوز برای سوزاند کتاب آسمانی و مقدس مسلمانان بازنگری کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin