ایسنا/گلستان مسئول ستاد اقامه نماز جمعه گرگان از برگزاری نماز ظهر عاشورا در قالب نماز جمعه در مصلی وحدت گرگان خبر داد.
علی‌اصغر طهماسبی، در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: سال های گذشته نماز ظهر عاشورا در روزهای دیگر هفته و در صورت مناسب بودن شرایط جوی در چهار راه میدان گرگان برگزار می‌شد اما امسال با توجه به همزمانی آن با نماز جمعه و پیش بینی بارش احتمالی باران تصمیم گرفته شد که این فریضه الهی در مصلی گرگان برگزار شود و خطبه‌های نماز جمعه را نیز آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان، قرائت خواهند کرد.
وی بیان کرد: امسال به علت همزمانی روز عاشورا با جمعه، نماز ظهر عاشورا در قالب نماز ظهر جمعه در مصلای وحدت شهرستان گرگان اقامه خواهد شد.
مسئول ستاد اقامه نماز جمعه گرگان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با توجه به حضور دسته های عزاداری برای برپایی نماز ظهر عاشورا، در بین ۲ نماز ظهر و عصر مراسم مداحی، نوحه‌خوانی و سینه‌زنی برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا؛ عزاداران حسینی هر سال همزمان با ظهر عاشورا و بانگ اذان ظهر، در هر مکان و شرایطی که باشند مراسم عزاداری را متوقف و صفوف نماز را برپا و نماز ظهر عاشورا را به تاسی از سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اقامه می‌کنند.
انتهای پیام

source

توسط postbin