ایسنا/گیلان استاندار گیلان از آغاز خرید تضمینی برنج در استان خبر داد و گفت: خریداری برنج باقی مانده کشاورزان از امروز آغاز شده و نباید مشکلی در این خصوص برای این قشر ایجاد شود.
اسدالله عباسی امروز شنبه در جلسه کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه گذاری استان گیلان، با قدردانی از شکوه و شور و شعور مردم متدین و ولایتمدار استان در برپایی خیمه عزای دهه اول محرم، اظهار کرد: مردم دیار میرزا بار دیگر دین خود را به اسلام، انقلاب و شهدا ادا کرده و پرچم ولایتمداری و عدالتخواهی را در سرتاسر استان برافراشته کردند.
وی در ادامه با اشاره به برنامه دولت سیزدهم برای تحقق اشتغال در گیلان گفت: درخصوص بحث ایجاد اشتغال مسئولان، فرمانداران، بانک‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی باید به وظیفه خود به درستی عمل کنند.
استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به استفاده از ظرفیت‌های استانی درخصوص جذب سرمایه‌گذار و ایجاد اشتغال در این استان بیان کرد: ایجاد اشتغال در کشور به ویژه گیلان حائز اهمیت است و در راه تحقق این مهم باید در برش استانی از منابع، امکانات و ظرفیت‌های استانی نهایت بهره را برد.
عباسی بهره‌مندی از ظرفیت بخش خصوصی در رشد اقتصادی استان را بسیار مهم برشمرد و بیان کرد: سرمایه گذاران بسیاری خواهان سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان هستند و در راه تحقق این مهم باید هرگونه کاغذبازی اداری کاهش پیدا کند.
وی از آغاز خرید تضمینی برنج در استان خبر داد و گفت: کار خرید تضمینی برنج باقی مانده کشاورزان از امروز آغاز شده و نباید مشکلی در این خصوص برای این قشر ایجاد شود.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه چای و برنج دو محصول راهبردی استان است، تصریح کرد: براساس گزارش مرکز آمار کشور، رتبه گیلان در حوزه بهبود نقش مشارکت اقتصادی که در کشور ۴۷ و در استان ۴۱ درصد است، باید ارتقاء پیدا کند.
عباسی با ابراز خرسندی از کاهش نرخ بیکاری در گیلان، خواستار ارتقاء این آمار در سال جاری شد و افزود: نرخ بیکاری در گیلان با ۶.۱ درصد، از میانگین کشوری پایین تر است که لازم است مدیران دستگاه‌های اجرایی در سال جاری براساس سیاست دولت سیزدهم و اسناد بالادستی به ارتقاء این آمار کمک کنند.
وی با تاکید بر لزوم توجه به ایجاد اشتغال از طریق شرکت‌های دانش بنیان، بیان کرد: در پارک و علم فناوری گیلان باید تحول ایجاد شود لذا بخش اشتغال را باید به سمت شرکت‌های دانش بنیان برده و از ظرفیت نخبگان علمی استفاده کرد.
استاندار گیلان با اشاره به جایگاه مناسب این استان در تحقق تعهد خود در ایجاد اشتغال، گفت: این استان در ایجاد اشتغال در کشور جزو استان‌های برتر بوده و تعهد ایجاد اشتغال خود را به خوبی اجرایی کرده است.
عباسی با تکلیف به دستگاه‌های اجرایی در تحقق ایجاد ۳۲ هزار شغل در گیلان، عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی در تحقق این تعهد باید از یکدیگر سبقت بگیرند و فرمانداران نقش مهمی در اجرایی شدن این مهم دارند.
وی با بیان اینکه فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در جذب سرمایه و ایجاد اشتغال از همه ظرفیت‌های استانی و شهرستانی خود بهره‌مند شوند، افزود: مدیران استانی و شهرستانی باید در جذب سرمایه و ایجاد اشتغال به خوبی عمل کنند و هیچ عذری در این خصوص پذیرفته نیست زیرا وعده‌های دولت سیزدهم به مردم باید در تمامی نقاط گیلان تحقق پیدا کند.
نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر اولویت تصویب طرح‌های کارفرمایی در این استان، بیان کرد: اولویت باید با طرح‌های کارفرمایی در حوزه تولید باشد، زیرا این قبیل طرح‌ها نقش مهمی در ایجاد اشتغال در استان و در حوزه‌های مختلف دارند.
انتهای پیام

source

توسط postbin