فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی معتقدند در حال حاضر شرایط برای رویارویی نظامی با حزب الله در مرزهای شمالی فراهم نیست.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، محافل اسرائیلی معتقدند بیانیه اخیر کابینه رژیم صهیونیستی حاکی از آن است که اقدام ارتش این رژیم به تخریب چادر حزب الله در منطقه مرزی با توسل به زور، ممکن است به درگیری در مرزهای شمالی منجر شود.
خبرنگار نظامی رادیو ارتش رژیم صهیونیستی در این‌باره تاکید کرد که به کار بردن عبارت موافقت نتانیاهو با توصیه‌ها و دستورالعمل‌های پیشنهادی ارتش و سرویس‌های امنیتی اسرائیلی حاکی از آن است که نتانیاهو عملاً پاسخ به اتهامات احتمالی در آینده در خصوص اینکه تحرکات و درگیری نظامی در مرزهای شمالی را به خاطر منحرف کردن نگاه‌ها از اصلاحات قضائی به راه انداخته، آغاز کرده است.
همچنین شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی بیان کرد که وزارت جنگ این رژیم خود را برای احتمال تنش و وخامت اوضاع امنیتی در مرزهای شمالی به سبب تغییرات اجتماعی و سیاسی داخلی در اسرائیل که حزب الله آن را نقطه ضعفی بزرگ برای این رژیم و فرصتی برای ضربه به آن می‌داند، آماده می‌کند.
در مقابل، خبرنگار سیاسی روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت هم اشاره کرد که در جلسه روز دوشنبه کمیته امنیت و امور خارجی کنست تصمیماتی عینی و ملموس اتخاذ نشد و صرفاً بر دستورالعمل‌ها و راهکارهای آینده توافق شد. او به نقل از برخی مسئولان بلندپایه امنیتی اسرائیلی آورده است که ما عجله‌ای برای درگیری و رویارویی در مرزهای شمالی نداریم.
رادیو ارتش رژیم صهیونیستی به نقل از برخی منابع امنیتی آورده است که چادرهای حزب الله تهدیدی امنیتی نیست و ما دست به اقداماتی نخواهیم زد که ضرورتی ندارد.
خلاصه موضع فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی که به نتانیاهو ارائه شده، حاکی از آن است که برآورد اشتباه سید حسن نصرالله و فهم و درک نادرست مقاصد رژیم صهیونیستی ممکن است به تنش و وخامت اوضاع منجر شود در حالی که این رژیم در شرایط کنونی نه تصمیمی برای ورود به چنین درگیری دارد و نه نیازی هم به آن دارد.
همچنین پایگاه خبری عبری زبان والا به نقل از مسئولان امنیتی صهیونیستی در جریان جلساتی که داشتند، بیان کرده که باید بین اقدامات تحریک‌آمیز حزب الله در نواحی مرزی و هرگونه حمله حقیقی تمایز قائل بود.
منبع مذکور بیان کرد همانگونه که در جلسه کمیته امنیت و امور خارجی کنست اشاره شد، هیچ مصلحتی در شتاب برای رویارویی با حزب الله نیست.
شبکه عبری زبان کان نیز به نقل از منابع آگاه تاکید کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در جلسه با نتانیاهو از مذاکره از طریق یک میانجی بین‌المللی برای حل نزاع مرزی بین اسرائیل و لبنان حمایت کرده است.
این منابع تاکید کردند که برخی فرماندهان ارتش از چنین اقدامی اعلام حمایت کردند و در عین حال مسئله چادرهای مرزی حزب الله در نواحی مرزی را هم مورد بحث و بررسی قرار دادند.
منابع مذکور بیان کردند که در پایان جلسه مشورت و گفتگوها، مجموعه‌ای از رخدادها و واکنش‌ها که اساساً بر عدم تمایل رژیم صهیونیستی بر ورود به درگیری با حزب الله تاکید دارد و در عین حال احتمال کشیده شدن اوضاع به سمت درگیری را نیز رد نمی‌کند، مورد تأیید قرار گرفت.
روز گذشته نیز، «عبدالله بوحبیب» وزیر خارجه دولت پیشبرد امور لبنان در گفتگو با شبکه المیادین درباره رد و بدل شدن پیغام‌ها در خصوص چادرهای حزب الله تاکید کرد: سفرای پنج کشور بزرگ در لبنان، برای صحبت در خصوص چادر نصب شده (حزب الله) در مزارع شبعا، نزد ما آمدند اما جواب ما به آنها این بود که باید در خصوص اشغال این منطقه توسط اشغالگران صحبت شود نه چادر نصب شده در آن.
گفتنی است در هفته‌های اخیر در پی اقدامات ارتش رژیم صهیونیستی در نقاط مرزی لبنان که با واکنش مردم و ارتش این کشور همراه شد، حزب‌الله اقدام به نصب دو چادر در اطراف منطقه غجر کرده و باعث به وجود آمدن ترس و وحشت در ارتش رژیم صهیونیستی شده است.
مسئولان حزب الله بارها اعلام کرده‌اند که ارتش رژیم صهیونیستی حتی از جمع آوری چادرهای نیروهای مقاومت وحشت دارد و این خود نشانه شکست تل آویو است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin