منابع محلی به نقل از پلیس سیرالئون اعلام کردند که گروهی از افسرهای نظامی نیروهای مسلح این کشور به ظن نقشه‌کشی برای "کودتا علیه دموکراسی" دستگیر شده‌اند.
به گزارش ایسنا، منابع پلیس اعلام کردند که این افسرها در تلاش بودند تا از اعتراضات مسالمت آمیز در این کشور به عنوان پوششی برای “حمله به موسسات دولتی” این کشور متحد فرانسه استفاده کنند.
در انتهای ماه ژوئن، انتخابات ریاست‌جمهوری در سیرالئون برگزار شد که جولیوس مادا بیو مجددا به عنوان رئیس‌جمهور این کشور انتخاب شد. رقیب انتخاباتی وی با نتایج انتخابات مخالفت و عنوان کرد که در انتخابات تقلب رخ داده است.
اخیرا نیز کودتایی دیگر در نیجر، یکی دیگر از کشورهای متحد فرانسه رخ داده است.
چهارشنبه گذشته بخش‌هایی از گارد ریاست‌جمهوری نیجر با محاصره کاخ ریاست‌جمهوری در نیامی، پایتخت این کشور و با مسدود کردن دفتر و اقامتگاه محمد بازوم، رئیس‌جمهوری منتخب نیجر شورش و کودتای نظامی را آغاز کردند. طی روزهای اخیر نظامیان نیجر گفته‌اند که فرانسه در حال برنامه‌ریزی برای آزادی محمد بازوم، رئیس‌جمهور سرنگون شده است.
در عین حال فرانسه نیز ادعاها درخصوص تلاش نظامی برای آزادسازی رئیس‌جمهور نیجر را رد کرده و مدعی شده که بازگرداندن محمد بازوم به قدرت همچنان “امکان‌پذیر” است.
انتهای پیام

source

توسط postbin