ایسنا/یزد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان این که حرکت در مسیر دشمن خیانت به خداوند و پیامبرش است، گفت: حضور مردم در عزاداری‌ها و مجالس امام حسین(ع)‌ علی رغم تبلیغات سوء چند ماهه دشمن، بار دیگر توطئه‌های آنها را خنثی کرد.
آیت الله «محمدرضا ناصری» امروز سیزدهم مردادماه در خطبه های نماز جمعه یزد که در مسجد ملااسماعیل اقامه شد، با هتاکی‌ دشمنان به قرآن کریم، اظهار کرد: قرآن بهترین راهنمای رستگاران و در مسیر مستقیم و تکامل قرار گرفتن است ولی دشمن نمی‌خواهد مسلمانان از هدایت قرآن کریم بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به روایتی در مورد پرهیز مؤمنان از خیانت، تصریح کرد: یکی از این موارد پرهیز از خیانت به خدا و پیامبر اکرم و اماناتشان در بین بندگان است لذا کسی که به قرآن رسول هتاکی می‌کند یا اقدامی در خلاف هدایتگری خدا و پیامبرش می‌کند و در مسیر دشمن حرکت می‌کنند؛ خیانت به خدا و پیامبر و اماناتش است.
خطیب جمعه یزد فرزندان را نیز جزو امانات الهی خواند و گفت: اگر مادر و پدری به درستی فرزند خود را تربیت نکند قطعاً خیانت به امانت الهی کرده است. ‌انقلاب اسلامی هم دیگر امانت خداوند نزد مردم است که باید قدردان آن باشیم.
وی در ادامه دین اسلام را نیز امانتی از جانب خداوند خواند و گفت: خون امام حسین(ع) و یارانش برای حفظ اسلام ریخته شد و خوشبختانه مردم کشور و همچنین دارالعباده یزد علی رغم تلاش و تبلیغات چندین ماهه دشمن به خوبی به این خون‌ها و امانت الهی احترام گذاشتند و توطئه‌ بزرگ دشمن را بار دیگر خنثی کردند.
آیت الله ناصری گفت: دشمن تلاش کرد با بی احترامی به قرآن کریم و مشغول نگه داشتن مردم به آن، در کشور توطئه کنند ولی مردم ما در مرام امام حسین(ع) گام برداشتند و با حفظ کرامت قرآن و ائمه اطهار(ع)، مانع فتنه دوباره دشمن شدند.
وی ضمن گرامیداشت سالروز تشکیل جهاددانشگاهی در این ایام، گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی از سوی جهاددانشگاهی در این سالها انجام شده ولی باید بیش از پیش در آموزش جوانان متفکر و با ایمان تلاش کند و با فعالیت در سطح دانشگاه‌ها با دشمن که درصدد جذب نخبگان دانشجویی کشورمان است، مقابله کند و آنها را از خدعه دشمن نجات دهد.
امام جمعه یزد همچنین با گرامیداشت روز خبرنگار، به اهمیت رسانه‌ها اشاره و اضافه کرد: تبیین واقعیت‌ها و برملا کردن دروغ‌های دشمن در عصر حاضر بسیار حائز اهمیت است چرا که دشمن تلاش دارد در عصر حاضر امید را از جامعه گرفته و ناامیدی را در جامعه القا کند و ذائقه جوانان را نسبت به دین ، قرآن و حجاب تغییر دهد.
وی با بیان این که رسانه‌ها باید چشمی بینا و گوشی شنوا داشته باشند، گفت: رسانه‌ها باید ضمن نقد عملکردها، برای رفع مشکلات جامعه راهکار ارائه کنند و مردم را نسبت به مسائل جامعه آگاه سازند و به افزایش مشارکت مردم در رفع مشکلات در کنار دولت کمک کنند.
آیت الله ناصری در پایان بار دیگر از حضور و مشارکت خوب مردم یزد از عزاداری‌های دهه اول محرم قدرددانی کرد و گفت: امام حسین(ع) می فرمایند مقدم داشتن رضایت خداوند بر رضایت دیگران راهگشای تمام امور و مشکلات است و امیدواریم این درس اباعبدالله را به درستی فراگیریم.
انتهای پیام

source

توسط postbin