۲ ملی‌پوش مدعی شطرنج ایران موفق شدند حریفان خود را در رقابت‌های جام جهانی شطرنج شکست دهند.
به گزارش ایسنا، در جریان جام جهانی شطرنج ۲۰۲۳ که در باکو در حال برگزاری است، پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران که در مرحله اول این مسابقات با قرعه استراحت روبرو شده بود، در مرحله دوم به مصاف آیدین سلیمانلی استاد بزرگ آذربایجانی رفت و موفق شد با نتیجه ۱.۵ بر ۰.۵ از سد حریفش بگذرد و به مرحله سوم این رقابت‌ها صعود کند.
مقصودلو که دارای ریتینگ ۲۷۱۹ است درحالی مقابل حریف خود به یک پیروزی و یک تساوی رسید که حریفش دارای ریتینگ ۲۵۸۶ بود.
سید محمد امین طباطبایی دومین مرد شطرنج باز ایران که در جام جهانی دست به مهره شده است، در مرحله دوم این رقابت‌ها به مصاف حریف شیلیایی خود رفت و با نتیجه ۱.۵ بر ۰.۵ از سد این حریف گذشت و به مرحله سوم مسابقات صعود کرد.
بردیا دانشور دیگر ملی پوش شطرنج ایران که از مرحله اول صعود کرده بود، در مرحله دوم به مصاف گریشوک سوپر استاد بزرگ روس رفت و موفق شد این حریف قدرتمند را متوقف کند. ملی پوش شطرنج ایران که با ریتینگ ۲۵۷۷ در این مسابقات حضور دارد، در دو بازی مقابل حریف روس با ریتینگ ۲۷۳۶ به تساوی رسید تا تکلیف صعود به بازی سوم و تکمیلی کشیده شود.
به گزارش ایسنا، مگنوس کارلسن مرد شماره یک شطرنج جهان که در این مسابقات حضور دارد، موفق شد با پیروزی مقابل حریف گرجی به دور بعدی این مسابقات راه پیدا کند.
انتهای پیام

source

توسط postbin