ایسنا/آذربایجان غربی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با تاکید براینکه خبرنگاران باید حقایق را مخابره کنند، گفت: هر خبری قابل ارسال نیست و نباید استرس و اضطراب به جامعه تزریق کرد بلکه اخباری مفید و امید آفرین باید منتشر و مخابره شود.
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی امروز ۱۳ مرداد در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلای امام خمینی شهر برگزار شد، ضمن اشاره به ۱۷  مرداد و نامگذاری این روز به نام روز خبرنگار، خبر و رسانه را مسئله ای بسیار مهم و تاثیرگذار دانست و گفت: در دنیا خبر و رسانه عمل و افکار مردم را مدیریت می کند لذا تولید خبر یک مسئولیت خطیری است.
وی ادامه داد: خبرنگاران بسیاری در مسیر آگاه سازی در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده، جانباز و حتی اسیر شدند اما در این بین خبرنگارانی نیز هستند که برای استکبار با تحلیل نادرست و انتشار اخبار غیر واقعی خبرررسانی می کنند که ظلمی آشکار است.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به ۱۵ مرداد و سالروز بمباران اتمی هیروشیما افزود: در این تاریخ ۲۰۰ هزار نفر از مردم هیروشیما با بمباران توسط آمریکای جنایتکار جان خود را از دست دادند و پس از گذشت این واقعه کشوری که خود را داعیه حقوق بشر می داند به خاطر چنین جنایتی عذرخواهی نکرده است.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به برگزاری دو رویداد فرهنگی در استان افزود: جشنواره قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان و کنفرانس منطقه ای وحدت اسلامی دو رویداد مهمی است که در استان برگزار می شود که برکات فراوانی به دنبال دارد.
وی بااشاره به اهمیت صرفه جویی اظهار کرد: ضروری است در مصرف انرژی از سوی مردم و مسئولین صرفه جویی و منابع انرژی مدیریت شود تا مشکلاتی در اثر کمبود این منابع ایجاد نشود.
امام جمعه ارومیه با بیان اینکه مردم ایران در عزای حسینی، ادب و ارادت خود را به امام حسین(ع)  به شکل شایسته‌ای نشان دادند، افزود: یاد و نام اباعبدالله با شهادتش تمام نمی شود بلکه این عزاداری ها یک مسیر و جریانی است که ادامه داد.
وی با بیان اینکه امام حسین(ع) نماد مبارزه با ظلم و ستم است، تاکید کرد: هرکجا مردم مسلمان زندگی می کنند همواره پرچم ابا عبدالله پا برجاست و نام امام حسین(ع) دنیا را فتح خواهد کرد.
انتهای پیام

source

توسط postbin