وزیر آموزش و پرورش گفت: در یک سال اخیر در زمینه ساماندهی وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان اقدامات خوبی انجام شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، رضامراد صحرایی با اشاره اقدامات صورت گرفته در خصوص ساماندهی صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: صندوق در شرایط نامناسبی به این دولت تحویل داده شد اما با توجه به اقداماتی که در یک سال اخیر در حوزه‌های مختلف انجام شده، صندوق به ریل اصلی خود بازگشته است.
صحرایی افزود: در یک سال اخیر به طور جدی به دنبال ساماندهی وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان بوده‌ایم و در زمینه هیأت‌مدیره صندوق و هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه، ضوابط، آئین‌نامه‌ها و پرداخت‌ها اقدامات بسیار خوب و مؤثری انجام شده است.
وی اظهار داشت: متأسفانه صندوق با زیان انباشته و در شرایطی که داشت تحویل این دولت شد و تحقیق و تفحصی که مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ از این صندوق انجام داد گواه این مساله است.
رئیس هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: تلاش ما این است که مبتنی بر نتیجه تحقیق و تفحص مذکور و رویکرد این دولت که فسادستیزی است، صندوق رشد پیدا کند.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: صندوق در بخش‌هایی آسیب‌دیده که اصلاح‌پذیر است و دولت باید کمک کند تا این کار را انجام دهیم.
صحرایی همچنین با اشاره به بدهی دولت به اعضای صندوق افزود: دولت بیش از ۵ هزار میلیارد تومان به صندوق بدهکار است که باید پرداخت کند. مجلس و سایر قوا نیز باید به صندوق کمک کنند.
وی خاطرنشان کرد: صندوق ذخیره متعلق به معلمان است و معلمان هم توقع دارند که صندوق در خدمت معیشت، رفاه و منزلت آن‌ها قرار بگیرد. صندوق خود را بنگاه مالی می‌داند و صلاح رویکرد صندوق در دستور کار قرار گرفته است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin