وزیر امور خارجه دانمارک امروز در رایزنی تلفنی با همتای مصری خود اعلام کرد: در حال وضع قانون برای جلوگیری از اهانت به‌قرآن هستیم.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، «لارس راسموسن» وزیر امور خارجه دانمارک امروز جمعه با «سامح شکری» همتای مصری خود رایزنی کرد.
بر اساس اعلام این رسانه، این رایزنی به صورت تلفنی برگزار شد و محور اصلی آن موضوع هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم بود.
وزارت امور خارجه مصر در این خصوص اعلام کرد که طرفین در این گفتگوی تلفنی به هتک حرمت مکرر به قرآن کریم پرداختد.
الیوم السابع نیز در این ارتباط اعلام کرد که وزیر خارجه دانمارک از اهانت‌ های روی داده علیه قرآن کریم در کشورش ابراز تأسف کرد.
«لارس راسموسن» وزیر امور خارجه دانمارک گفت که کشورش هم اکنون در حال انجام اقدامات و وضع قوانینی است که از تکرار چنین رویدادهای تأسف‌ باری جلوگیری کند.
وی در ادامه این اقدامات غیرمسئولانه را بیانگر ارزش‌ های جامعه دانمارک ندانست.
گفتنی است که «سلوان مومیکا» پناه‌جوی عراقی که در ۲۸ ژوئن گذشته تحت محافظت پلیس سوئد، مقابل مسجد استکهلم نسخه‌ای از قرآن کریم را سوزانده بود، پیشتر هم مقابل سفارت عراق در استکهلم قرآن کریم و پرچم عراق را زیر پا گذاشته و شعارهایی علیه دین اسلام سر داد.
بیست و یکم جولای نیز اعضای یک گروه ضداسلام و افراطی در دانمارک با نام وطن پرستان دانمارکی نسخه‌ای از قرآن کریم را در مقابل سفارت عراق در کپنهاگ سوزاندند.
اعضای گروه با برافراشتن بنرهای ضداسلامی و سر دادن شعارهای توهین‌آمیز به اسلام، پرچم عراق و قرآن را روی زمین انداخته و روی آن پا گذاشتند.
در راستای تداوم هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم، یک گروه دانمارکی ضد اسلام، روز گذشته، جنایت جدیدی، مرتکب شد و اعضای آن، قرآن مجید را آتش زدند.
بر اساس این گزارش، گروه افراطی موسوم به «ملی‌گرایان دانمارک» در برابر سفارتهای ترکیه، عراق، مصر، عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران در کپنهاگ، این اقدام شنیع را انجام دادند.
اعضای این گروه پلاکاردهایی در ضدیت با اسلام حمل کردند و شعارهای توهین آمیز سر دادند. این هتاکی با حمایت امنیتی کامل نیروهای پلیس دانمارک رخ داد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin