رئیس پارلمان لبنان در واکنش به هشدار امنیتی سفارتخانه‌های کویت، عربستان و آلمان به اتباع خود در لبنان گفت: اکنون سه روزی است که «عین الحلوه» آرام است، پس چرا این بیانیه‌های هشدارآمیز صادر می‌شود؟
به گزارش ایسنا، «نبیه بری»، رئیس پارلمان لبنان نسبت به صدور هشدار امنیتی سفارتخانه‌های کویت و عربستان به اتباع خود در لبنان ابراز تعجب کرد و گفت که «من از بیانیه سفارتخانه‌ها متعجب شدم، در حالی که هیچ مسأله امنیتی در لبنان وجود ندارد».
وی که با شبکه المیادین گفت‌وگو می‌کرد، افزود: محدود کردن اخطار به مناطق درگیری نزدیک عین الحلوه قابل درک است، اما درخواست برای خروج اتباع از لبنان قابل درک نیست.
نبیه بری در ادامه این سوال را مطرح کرد که اکنون سه روز است که اوضاع در عین الحلوه آرام است، پس چرا این بیانیه‌های هشدار دهنده صادر می‌شود؟
بیانیه‌های کویت، آلمان و عربستان با وجود حکمفرما شدن آرامش نسبی بر اردوگاه عین الحلوه و پس از توافق آتش‌بس میان جناح‌های متخاصم فلسطینی در داخل اردوگاه عین الحلوه در لبنان صادر شد.
دیروز شنبه سفارت عربستان، کویت و آلمان در لبنان از شهروندان خود خواستند سریعاً خاک این کشور را ترک کنند و همچنین به آنها هشدار داده شد که به مناطق شاهد درگیری مسلحانه نزدیک نشوند.
انتهای پیام

source

توسط postbin