بوشهر- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: ساخت کتابخانه مرکزی در بوشهر از محل اعتبارات مسئولیت اجتماعی نفت با جدیت دنبال می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، اکبر پورات یکشنبه‌شب در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر اظهار داشت: طبق تازه‌ترین نامه ابلاغی معاون اول رئیس‌جمهوری، اعتباری از محل مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت برای تزریق به حوزه فرهنگ استان بایستی اختصاص یابد
وی به اهمیت این اعتبارات اشاره کرد و ادامه داد: قطعاً در صورت اختصاص این اعتبار، بخش قابل‌توجهی از بودجه فرهنگی استان تأمین خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر ادامه داد: متأسفانه حوزه فرهنگ با وجود تأکید رئیس‌جمهور همچنان در حوزه اعتبار با مشکلاتی مواجه است.
وی افزود: در این حوزه در این دو سال اتفاقات خوبی افتاده اما همچنان چالش‌هایی در آن وجود دارد که در تلاش هستیم رقم ابلاغی از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری را که مبلغ قابل‌تأملی است، از محل مسئولیت‌های اجتماعی نفت اخذ کنیم و بخشی از این اعتبار را صرف ساخت‌وسازهای فرهنگی مثل کتابخانه‌های عمومی و بخشی دیگر را نیز صرف فعالیت‌های فرهنگی در محورهای مختلف کنیم.
پورات بیان کرد: کتابخانه مرکزی یکی از خلأهای بزرگ حوزه کتابخوانی استان بوشهر است که این کتابخانه اکنون در جانمایی زمین به مشکل برخورده که با همکاری شهرداری و دستگاه‌های مرتبط تلاش می‌کنم طی ۱۰ روز مسئله زمین این مرکز بزرگ فرهنگی را حل کنیم تا خیلی زود زمینه ساخت آن فراهم شود.
وی بر برگزاری نشست‌های انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی استان در مرکز و شهرستان‌های آن تاکید کرد و گفت: سلسله‌های نشست‌های این انجمن باید به‌شکل منظم هر دو ماه یک بار برگزار شود و مصوبات این جلسات باید در مدت زمان مناسب اجرایی شوند. ضروری است از این پس در حوزه فرهنگ و ترویج فرهنگ کتاب مصمم‌تر گام برداریم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin