هاشمی گفت: اگر امروز فرهنگ ایثار را بخواهیم ترویج کنیم بهترین کسانی که می‌توانند مروج فرهنگ ایثار باشند همین تشکل‌های فرهنگی هستند.
به گزارش خبرنگار مهر، سید صادق هاشمی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در آخرین پنل دومین روز از نشست‌های تخصصی برگزیدگان مهرواره هوای نو که با عنوان نقش بانوان در آینده هیأت در هتل ارم برگزار شد به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: امروزه از اصلی ترین برنامه مکتب فردگرایی و لیبرالیسم مادی گرا و فردگرا کردن دنیای امروز است و ترجیح فرد بر جمع را نیز می‌خواهد به ارزش تبدیل کند.
وی افزود: بعضی از افراد در جامعه برای لذت خود به ناپسندترین عمل نیز دست می‌زنند و می‌گویند می‌خواهیم آزاد باشیم و این حق ما است، رهبر انقلاب می‌فرماید بهترین راه مقابله با فرهنگ فردگرایی و لیبرال گرایی ترویج فرهنگ ایثار است؛ در این راستا همه اقدامات نمی‌تواند از طریق بنیاد انجام شود و اگر امروز فرهنگ ایثار را بخواهیم ترویج کنیم بهترین کسانی که می‌توانند مروج فرهنگ ایثار باشند همین تشکل‌های فرهنگی هستند.
هاشمی با بیان اینکه می‌توان با کمک هیأت‌ها فرهنگ ایثار را در کشور نهادینه کرد ابراز داشت: یکی از ضعف‌های امروز کشور این است که از خود گذشتگی کم شده است. رهبر انقلاب در دوران مرحوم شهیدی فرمودند بنیاد شهید به ترویج فرهنگ شهادت نیز ورود کند. بنیاد شهید نه تنها در ترویج فرهنگ شهادت بلکه در ترویج فرهنگ ایثار دست یاری به سوی هیئات مذهبی دراز می‌کند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر اینکه هیئات با مسؤولان و معاونان بنیاد شهید ارتباط بگیرند گفت: لازم است در استان‌ها معاون فرهنگی بنیاد شهید یکی از مؤثرترین و محوری‌ترین افراد جریان انقلاب باشد.
وی با بیان اینکه دولت و مجموعه‌های حاکمیتی برای کمک گرفتن از مجموعه‌های شما مشکلی ندارند، ادامه داد: گاهی دسترسی به شما نداریم. ما با تمام وجود در بنیاد شهید، شما را خادم شهدا و مروج فرهنگ ایثار می‌دانیم. تماماً تلاش می‌کنیم تا از شما کمک بگیریم.
در ادامه حجت الاسلام مجید باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: بحثی که مناسب است به آن توجه شود این است که قله آموزه‌های انقلاب اسلامی در شهدا تجلی پیدا کرده و کسانی که این قله‌ها را برافراشتند مادران و خواهران شهید بودند استخراج این فرهنگی که شهید پرور است مسأله‌ای است که با درگذشت والدین شهدا در حال از بین رفتن است از این رو لازم است از ظرفیت آن بزرگان بهره ببریم.
وی افزود: فرهنگ شهادت در اصل حماسه و هیجان واقعی است که می‌تواند مانع جذب نوجوانان به فرهنگ‌های کاذب شود. بنابراین توجه به فرهنگ ایثاری که از مادران بلند شده است در آینده هیأت می‌تواند تأثیر گذار باشد.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin