ایسنا/کردستان نماینده ولی فقیه در استان کردستان، در رابطه با انتخابات مجلس گفت: استراتژی دولت در این زمینه،‌ باز کردن بیشتر فضا برای ورود متنوع و حداکثری داوطلبان در انتخابات است.
حجت‌الاسلام پورذهبی امروز دوشنبه (۱۶ مردادماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار برگزار شد،خبرنگار را از فرهیختگان و نخبگان جامعه، ذکر و اظهار کرد: خبرنگار باید دلسوز و مستقل باشد و دغدغه مردم و جامعه را دلسوزانه پیگیری کند.
وی با انتقاد از اینکه مقاله تولیدی در فضای رسانه‌ای استان کم است که این امر باید تقویت شود، افزود: اصحاب رسانه استان کردستان باید با تقویت و به روز کردن دانش خود، تحلیل های بهتر و جدیدی نسبت به مسائل استان داشته باشند.
به عقیده نماینده ولی فقیه در استان کردستان، نشریه مربوط به فیلم و تئاتر و سینما در استان بسیار کم بوده و بهتر است که پرداختن به این مقوله در نشریات و رسانه های استان تقویت شود.
وی با بیان اینکه رسانه های استان کردستان باید از انتشار مطالب ضعیف بپرهیزند و درصدد تقویت تولید محتوای خود باشند تصریح کرد: بازتاب تاریخ کردستان در رسانه های استان ضعیف است و توصیه می شود که اصحاب رسانه به این مسئله ورود کنند.
کم کاری های احتمالی در خصوص آتش سوزی جنگل های مریوان پیگیری شود
حجت‌الاسلام پورذهبی، در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص آتش سوزی های اخیر در جنگل های مریوان اظهار کرد: آتش سوزی جنگل ها نه تنها در ایران، بلکه در همه جای دنیا رخ می دهد ولی باید کم کاری های احتمالی در رابطه با اطفای حریق جنگل های مریوان پیگیری شود بعلاوه مرز مریوان، وسیع بوده و رفت و آمدهای زیادی دارد و اینکه اگر تعمد در این مناطق صورت گیرد قابل بررسی است.
شفاف سازی هزینه کرد زکات ۵۲ میلیارد تومانی در کردستان 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان، در رابطه با شفاف سازی نحوه هزینه کرد زکات در استان عنوان کرد: بودجه کمیته امداد در استان کردستان ۲ هزار میلیارد تومان است که ۵۲ میلیارد تومان این میزان به زکات اختصاص داده شده است، که از این میزان ۳۵ میلیارد تومان مربوط به زکات فطریه بوده که توسط مردم و هیات امنا پرداخت شده و مابقی نیز به کمیته امداد مربوط می شود.
نماینده ولی فقیه در کردستان تصریح کرد: با کسی رودربایستی نداریم تا بخواهیم مماشات داشته باشیم مصاحبه نحوه هزینه‌کرد زکات در استان عجولانه و اطلاع‌رسانی آن نیز عجولانه بود، از دیدگاه ما این خبر در کل پوپولیستی از جنس عوام‌فریبانه بود.
فضای باز برای انتخابات فراهم شود
وی در ادامه در رابطه با انتخابات مجلس بیان کرد: استراتژی دولت باز کردن بیشتر فضا برای ورود متنوع و حداکثری داوطلبان در انتخابات است. فضا بعد از اتفاقات سال گذشته به گونه ای است که باید شرایط برای حضور حداکثری مردم فراهم شود و جامعه با امید خاصی وکلای خود را انتخاب کنند.
حجت‌الاسلام پورذهبی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات خبرگان رهبری نامزد خواهد شد یا نه، گفت: به عنوان کاندیدا در هیچ انتخاباتی در کردستان شرکت نمی‌کنم، به نظر بنده رقابت باید درون‌استانی باشد و امیدواریم افراد نخبه و توانمند ورود کنند.
وی بیان کرد: ما برای خدمت به مردم شریف کردستان در جایگاه نماینده ولی فقیه زمان کم می‌آوریم پس هرگز برنامه‌ای برای ورود به انتخابات نداریم.
مسایل اقتصادی کردستان باید رفع شود
به گفته پورذهبی، کردستان ذخایر زیادی در منابع خدادادی دارد، اما طی سال های اخیر مرزهای تجاری ما در استان بسته شد که عواقبی را برای استان به دنبال داشت، اما امید است که با اجرایی شدن مصوبات اخیر در رابطه با مرز و مناطق ویژه اقتصادی استان، بازگشایی کارخانجات تعطیل شده و راه اندازی صنایع مختلف در استان، از آسیب‌های اقتصادی استان کاسته شود.
وی تصریح کرد: ما در بخش بیکاری دچار مشکلات زیادی هستیم، به طور مثال در استان ۳۰ هزار خانم سرپرست خانواده وجود دارد و این حجم وسیعی از بیکاری است که باید برای آن اشتغالزایی شود که تحقق این امر نیازمند برنامه‌ریزی و مدیریت اصلح است.
انتهای پیام 
  

source

توسط postbin