ورزش ایران و جهان امروز با اتفاقات و مسائل مختلفی همراه بود که گزیده آنها در این گزارش آمده است.
به گزارش ایسنا، با برپایی اولین اردوی تاریخ تیم ملی موتورسواری زنان ایران، پای صحبت دختران موتورسواری نشستیم که عاشق هیجان بودند و دست از آرزوهایشان نمی‌کشند. لباس‌ها و تجهیزاتشان را عوض کرده بودند و لباس فرم طوسی رنگ تیم را به تن داشتند. یکی از بچه‌ها می‌گفت باید با یک سوزن تاول را بترکانی اما پوستش را نکنی، اینجوری زودتر خوب می‌شود. می‌گفت دست‌هایمان تاول می‌زند گاهی انگار پینه می‌بندد. دستکش‌هایشان هر چقدر هم که محکم باشد باز هم جواب نمی‌دهد؛ دستهایشان تاول می‌زند، مصدوم می‌شوند و کلاه و ضربه‌گیرهایشان هم فقط قدری از دردشان را کم می‌کند.
شانس طلای پاراآسیایی نیازمند یک جفت کفش!
شانس کسب مدال طلا بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین با بیان این که با کفش پاره تمرینات خود را پیگیری می‌کنم، می‌گوید: هر چقدر از مسوولین درخواست کمک برای خرید کفش جدید می‌کنم تنها به من وعده و وعید می‌دهند. مهرداد مرادی دونده کم بینا کلاس T۱۲ در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نزدیک به ۲ ماه به بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین زمان باقی مانده است و همچنان با کفش پاره در رشته ۱۰۰ و ۴۰۰ متر در حال آماده سازی خود برای بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین هستم. بارها در این خصوص به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان مراجعه و درخواست کمک برای خرید یک کفش تخصصی کردم اما همیشه با یک “چَشم” به من وعده و وعید دادند که حمایتم می‌کنند اما هیچ وقت به قول خود عمل نکردند.
ورود افراد اضافه به هانگژو ممنوع!
در آستانه نهایی شدن ترکیب کاروان ایران در بازی‌های آسیایی به نظر می رسد اعزام کیفی تنها برای ورزشکاران بوده است و برخی مسئولان از این قانون مستثنی هستند!  کمتر از ۵۰ روز دیگر به بازی‌های آسیایی هانگژو باقی مانده است و کاروان آخرین مراحل نهایی شدن خود را پشت سر می‌گذارد تا ترکیب ۵۰۰ نفره آن مشخص شود. کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان تصمیم گرفتند کاروان ایران به صورت کیفی به این دوره از بازی ها اعزام شود. مدال‌آوری شرط اصلی اعزام به این دوره از این بازی ها است و همین مسئله باعث شد که خط قرمز روی تعداد زیادی از رشته‌ها کشیده شود. دراین میان اگر قرار است اعزام کیفی باشد، این تصمیم باید شامل حال همه افراد کاروان شود و تنها گریبان ورزشکاران را نگیرد.
فعالیت استخر بدون ناجی ممنوع است
مجمع عمومی سالیانه فدراسیون نجات غریق و غواصی امروز دوشنبه ۱۶ مرداد به ریاست محمد پولادگر در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد. مجمع عمومی سالیانه فدراسیون نجات غریق و غواصی امروز دوشنبه ۱۶ مرداد به ریاست محمد پولادگر معاونت ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد. در این مجمع مهین فرهادی زاد نماینده کمیته ملی المپیک و آرش فرهادیان مدیر کل امور مشترک فدراسیون های ورزشی نیز حضور داشتند. در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون نجات غریق و غواصی گزارش مالی و بازرسی سال گذشته فدراسیون بررسی و مورد تصویب قرار گرفت.
ادعای تراکتور رد شد
سازمان لیگ فوتبال اعلام کرد که تا رفع مسدودی از سوی فیفا، مجوز بازی برای بازیکنان جدید تراکتور صادر نمی‌شود.  سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرد: جلسه کارگروه ناظر بر قراردادهای ورزشی در ساعت ۱۱ صبح مورخ ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ در خصوص بسته شدن پنجره نقل و انتقالات باشگاه تراکتور با حضور اعضا برگزار شد. با توجه به مکاتبه فیفا در تاریخ ۴ اوت ۲۰۲۳ مطابق با روز جمعه مورخ ۱۳ مرداد مبنی بر بسته شدن پنجره نقل و انتقالات این باشگاه و با نظر به اینکه باشگاه تراکتور یک روز بعد از بسته شدن پنجره توسط فیفا مدارک و قراردادهای بازیکنان جدید خود را به سازمان لیگ ارائه کرده است بنابراین تا اعلام رفع مسدودی پنجره نقل و انتقالات از سوی فیفا مجوز حضور در مسابقات لیگ برتر برای بازیکنان جدید خود را ندارد.
والیبال ایران با شکست از چین به مدال یونیورسیاد نرسید
تیم ملی والیبال ایران با شکست مقابل چین در جایگاه چهارم بازی‌های دانشجویان جهان قرار گرفت. تیم ملی والیبال جوانان ایران از ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه امروز (دوشنبه، ۱۶ مرداد) در مرحله رده‌بندی رقابت‌های دانشجویان جهان به مصاف چین رفت و شکست خورد. تیم ایران با شکست سه بر صفر (۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۱۲) مقابل چین، در جایگاه چهارم قرار گرفت و دستش از مدال کوتاه ماند. دو تیم در ست اول این دیدار رقابت نزدیکی داشتند و ایران با دو اختلاف امتیاز پیش بود اما به تدریج چین امتیازات را جبران کرد و جلو افتاد. در پایان هم ۲۵ بر ۱۹ به پیروزی رسید.
اعلام اسامی محرومان فصل جدید لیگ برتر
اسامی محرومان فصل جدید لیگ برتر اعلام شد و بر همین اساس هافبک استقلال نمی‌تواند تیمش را در هفته اول همراهی کند. بر همین اساس اسامی محرومان هفته اول فصل بیست و سوم لیگ برتر فوتبال از سوی سازمان لیگ اعلام شد.
صدور ITC کنعانی‌زادگان و زاهدی
گواهی نقل‌وانتقال بین‌المللی بازیکنان جدید پرسپولیس صادر شد تا مدارک آنها برای شروع فصل جدید فوتبال ایران، کامل باشد.   ITC محمد حسین کنعانی زادگان و شهاب زاهدی از بازیکنان پرسپولیس که در نقل و انتقالات تابستانی به جمع سرخپوشان پیوستند صادر شد و از طریق سیستم TMS در اختیار فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس قرار گرفت.
انتهای پیام

source

توسط postbin