بیرجند-مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برداشت بادام دراستان ۱۰ درصدکاهش یافت، گفت: سرمای زودرس و افزایش ناگهانی دمای هوا در ابتدای فصل رشد، موجب کاهش برداشت شد.
منوچهر شایسته در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به برداشت بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ تن محصول بادام در خراسان جنوبی اظهار کرد: سرمای زودرس و افزایش ناگهانی دمای هوا در ابتدای فصل رشد، موجب کاهش برداشت بادام در خراسان جنوبی شده است.
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: سال گذشته ۴ هزار و ۶۰۰ تن بادام از باغ‌های استان برداشت شد که مقایسه آمارها نشان از کاهش ۱۰ درصدی برداشت بادام در خراسان جنوبی طی سال جاری دارد.
شایسته افزود: ۶ هزار و ۷۰۰ هکتار از باغ‌های خراسان جنوبی زیر کشت محصول بادام است که ۴ هزار و ۶۷۰ هکتار آن دیم و ۲ هزار ۵۰ هکتار آن نیز آبی است.
وی با اشاره به اینکه درآمد سالانه بادام برای کشاورزان خراسان جنوبی حدود ۴۶۰ میلیارد تومان است، گفت: شهرستان قائنات با هزار و ۶۸۰ هکتار و شهرستان بیرجند با ۲ هزار و ۵۶۵ هکتار بیشترین میزان تولید بادام را در استان به خود اختصاص داده‌اند.
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی یادآور شد: تلاش ما بر این است که با آموزش‌های لازم بهترین بهره برداری را از باغات داشته باشیم تا در اقتصاد کشاورزی و درآمدزایی برای کشاورزان استان نیز نقش آفرین باشد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin