ایسنا/تهران فرمانده نیروی انتظامی ویژه شرق استان تهران از دستگیری ۳۳۰۰ سارق و افزایش ۲۱ درصدی در این حوزه از ابتدای سال جاری خبر داد.
سردار دلاور القاصی مهر در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته خبرنگار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر اسلام با اشاره به نقش تعیین کننده اصحاب رسانه و قلم در ایجاد و گسترش امنیت در جامعه تصریح کرد: نقش شما خبرنگاران در کنار مردم عزیز بسیار مهم و تاثیرگذار است و فرآیند تولید امنیت و پیشگیری اجتماعی از وقوع جرایم نیاز به همراهی رسانه دارد.
وی افزود: پلیس مباشر مردم است و بدون مشارکت مردم مولفه های استقرار امنیت در کنار یکدیگر قرار نخواهند گرفت از این رو رسانه نقش بی‌بدیل را ایفا می‌کند و پلی ارتباطی و زبان گویای پلیس در مواجهه با آحاد جامعه است.
وی با اشاره به اینکه اصحاب رسانه با ورود به لایه‌های جمعیتی باعث سهولت در فرهنگسازی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌شوند و این خود عزم جدی در بعد همکاری‌های دوجانبه را ایجاد می‌کند، افزود: نقد، نظارت و اطلاع رسانی سه بعد اصلی برای فعالیت خبرنگاران بوده که توانسته منجر به کاهش جرائم و فرهنگ‌سازی مناسب شود.
القاصی مهر با اشاره به اینکه سازمان انتظامی تنها سازمانی است که باب شهادت در آن همیشه باز است، افزود: از ابتدای سال تقدیم ۳۸ شهید از کادر انتظامی نشان از پیشگام بودن همکاران در راه خدمت به مردم و جامعه را دارد.
عالی‌ترین مقام انتظامی شرق استان تهران در بخش دیگر با اشاره به دستاوردهای پلیس در چهار ماه گذشته با کسب رضایتمندی حداکثری مردم از عملکرد پلیس استان در نظر سنجی‌های به عمل آمده را نشان از اقتدار پلیس توام با مهربانی در ارتباط با جامعه عنوان کرد.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران ادامه داد: در حوزه مواد مخدر ۱۰۸۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ۲۵۲۴ معتاد متجاهر و خرده فروش مواد افیونی که شاهد افزایش ۳۲ درصدی دستگیری خرده فروشان مواد مخدر هستیم.
وی ادامه داد: با اجرای طرح‌های عملیاتی توفیقات بسیار خوبی در کاهش جرائم داشتیم و در حوزه سرقت برای مقابله با سرقت‌های خودرو با راه‌اندازی خودرو گشت پلاک خوان و تلاش شبانه روزی همکارانم با دستگیری ۳۳۰۰ سارق شاهد افزایش ۲۱ درصدی دستگیری در این حوزه هستیم.
القاصی مهر افزود: یکی از اولویت‌های ما برابر رهنمودهای مقام معظم رهبری و تدابیر فرمانده گرانقدر فراجا برخورد با قاچاق کالا و باندهای سازمان یافته است و با کشف ۱۱۱ هزار و ۸۰۰ لیتر سوخت قاچاق با افزایش ۲۳۴ درصدی کشفیات در این حوزه جدیت پلیس را بیشتر نمایان می‌کند.
وی عنوان کرد: در حوزه ترافیک و حمل و نقل با وجود چهار محور کلیدی کشور در حوزه شرق استان تهران با توجه به افزایش سفرها با فرهنگ‌سازی مناسب و با همکاری اصحاب رسانه و مردم، با کاهش ۲۴ درصدی انواع تصادفات مواجه  هستیم که به جرات نقش رسانه و خبرنگاران در فرهنگ سازی ترافیکی بیش از ۵۰ درصد بوده که قابل تقدیر است.
به گزارش ایسنا، در پایان این نشست تعدادی از خبرنگاران ضمن تقدیر از عملکرد پلیس، سوالات خود را مطرح و پاسخ خود را از سردار القاصی مهر دریافت کردند.
انتهای پیام

source

توسط postbin