ایسنا/کرمانشاه مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه گفت: تاکنون ۲۵۳ موکب در استان برای خدمات رسانی به زوار اربعین ثبت شده است.
بهمن صحرایی امروز(۲۱ مرداد) در گردهمایی بزرگ موکب داران اربعین استان کرمانشاه، با اشاره به آغاز خدمات رسانی موکب های کرمانشاه به زوار اربعین از اول صفر، افزود: سال گذشته موکب های استان از پنجم‌صفر کار خدمات رسانی به زوار را آغاز کردند که امسال برنامه ریزی کرده ایم موکب ها از اول صفر کار خدمات رسانی را شروع کنند و انتظار داریم موکب داران همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند.
وی با اشاره به برپایی موکب ها در ۱۰ شهرستان استان، گفت: همچنین موکب های خوبی از سوی موکبداران استان در کربلا، نجف و مسیر تردد زوار در کربلا و نجف برپا خواهد شد. 
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی تعداد موکب های ثبت شده در استان در مقایسه با اربعین سال گذشته، گفت: تاکنون ۲۵۳ موکب برای خدمات رسانی به زوار اربعین در استان ثبت شده  است.
وی با بیان اینکه سال گذشته در مجموع ۳.۵ میلیون زائر اربعین داشتیم که ۶۰ درصد آنها وارد استان کرمانشاه شدند، گفت: امسال پیش بینی شده شاهد جمعیت پنج میلیونی زوار در اربعین باشیم، لذا قطعا شاهد تردد بیشتر زوار در اربعین پیش رو در استان خواهیم بود.
وی در ادامه با بیان اینکه زیر ساخت های فراهم شده برای زوار عتبات عالیات قابل قیاس با سال‌های گذشته نیست، افزود: با وجود اقدامات خوب صورت گرفته برای خدمات رسانی به زوار در استان کماکان نیاز داریم کرمانشاه در این امر ویژه دیده شود.
صحرایی با بیان اینکه باید به سمت موکب ها و زائرسراهای دائمی برای خدمات رسانی به زوار برویم، گفت: باید از ظرفیت های مختلف برای ایجاد زائرسراهای دائمی برای خدمات رسانی به زوار استفاده کنیم.
وی در ادامه با بیان اینکه موکب داران استان کرمانشاه در فتنه های مختلف طراحی شده از سوی دشمنان پای انقلاب ایستاده اند، افزود: موکب داران در بحران های مختلف مثل زلزله، سیل و … هم برای خدمات رسانی به مردم بحران زده پای کار بوده و پرونده درخشانی  دارند.
انتهای پیام

source

توسط postbin