نرخ گوشت مرغ نسبت به هفته گذشته کاهش پیدا کرده اما همچنان با قیمت مصوب ۶۳ هزار تومان، فاصله دارد. در حال حاضر هر کیلو گوشت مرغ در بازار ۷۸ هزار تومان قابل خرید است.
به گزارش خبرنگار مهر، رصد هفتگی بازار کالاهای اساسی در هفته چهارم مرداد انجام شد. گرمای هوا قیمت تخم مرغ را ریزشی کرده و با وجود نرخ مصوب ۱۱۰ هزار تومان در حال حاضر هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی بدون درپوش رو ۷۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.
بازار شکر هم هر کیلو بین ۳۵ تا حدود ۴۰ هزار تومان بوده و به دلیل کمبود آن هر نفر می‌تواند ۴ کیلو شکر خریداری کند. قند بسته بندی با قیمت‌های متفاوت عرضه می‌شود هر یک کیلو ۴۰۰ گرم قند در بسته بندی فروشگاهی ۷۷ هزار و ۱۰۰ تومان و بسته بندی ۷۰۰ گرمی ۳۹ هزار و ۳۰۰ تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه شده است. هر کیلو قند بدون بسته بندی فروشگاهی ۴۵ هزار تومان و بسته‌های نیم کیلویی ۲۵ هزار تومان در حال فروش است.
قیمت در بازار برنج هم با انباشت محصولات سال گذشته تا حدودی فروکش کرده و هر کیلو برنج هاشمی بدون بسته بندی فروشگاهی ۹۵ هزار تومان قابل خرید است؛ البته همین برنج در بسته بندی یک کیلویی فروشگاهی ۱۲۳ هزار تومان قیمت گذاری شده است. در حال حاضر برنج خارجی در کشور نسبت به ابتدای سال کمتر شده و هر کیسه برنج ۱۰ کیلویی پاکستانی ۵۹۵ هزار تومان قابل خرید است.
قیمت گوشت قرمز همچنان بالا بوده و نرخ‌ها بین ۳۹۰ تا ۵۹۰ در نوسان است. نرخ گوشت مرغ نسبت به هفته گذشته کاهش پیدا کرده اما همچنان با قیمت مصوب ۶۳ هزار تومان، فاصله دارد. در حال حاضر هر کیلو گوشت مرغ در بازار ۷۸ هزار تومان است. گوشت ماهی (قزل‌آلا) نسبت به هفته گذشته افزایش قیمت داشته و از هر کیلو ۱۳۸ هزار تومان به ۱۴۸ هزار تومان رسیده است.
قیمت فرآورده‌های لبنی نیز با افزایش قیمت‌ها در خرداد و تیر فعلاً ثابت بوده و حبوبات نیز گرمای هوا اجازه بالا رفتن قیمت‌ها را به این دسته از محصولات نمی‌دهد.
در ادامه قیمت برخی کالاهای اساسی می‌آید (تمام قیمت‌ها به هزار تومان است).
قیمت کالاهای اساسی
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin