ایسنا/گیلان فرماندار رضوانشهر، با بیان اینکه نقش آموزش و پرورش در گسترش فرهنگ کتابخوانی بسیار تاثیرگذار است، گفت: با استفاده از ظرفیت مفاخر علمی شهرستان، زمینه فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی را فراهم آوریم.
سید نادر صفوی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر، ضمن تاکید بر اهمیت کتاب و کتابخوانی، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب بر مبحث کتاب و کتابخوانی بسیار تاکید دارند و بر این اساس ما باید در این زمینه بیشتر فعال باشیم.
فرماندار رضوانشهر با اشاره به اینکه پایه و اساس هر جامعه ای فرهنگ کتاب و کتابخوانی است، اشاره کرد: در صورتی که این فرهنگ در جامعه بیشتر تقویت شود، قطعا دانش و فرهنگ مطالعاتی در جامعه ارتقا پیدا خواهد کرد.
وی بیان کرد: نقش آموزش و پرورش در گسترش فرهنگ کتابخوانی بسیار تاثیرگذار است و از این رو آموزش و پرورش برای بازدید مدیران، مربیان و دانش آموزان از کتابخانه های عمومی برنامه ریزی ویژه انجام دهد.
صفوی با اشاره به اینکه شهرستان رضوانشهر دارای مفاخر علمی بسیار است، عنوان کرد: باید برنامه ریزی کنیم تا از مفاخر علمی در جلسات بعدی انجمن کتابخانه ها استفاده شود و زمینه فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی را فراهم آوریم.
یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های استان گیلان نیز، شهرستان رضوانشهر را جزو شهرستان های فعال در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی دانست و ادامه داد: ضمن تقدیر از زحمات شهرداری ها، خواستار پرداخت نیم درصد کتابخانه ها توسط شهرداران هستیم.
وی با اشاره به استفاده از ظرفیت خیرین و ادارات در راه اندازی کتابخانه سیار در جامعه، خاطرنشان کرد: فضای کتابخانه ای در رضوانشهر محدود است و برای ارتقای سطح مطالعه در جامعه باید کتابخانه ای به روز و توسعه یافته داشته باشیم.
انتهای پیام

source

توسط postbin