ایسنا/گیلان رئیس شورای شهر بندر انزلی گفت: بندرانزلی دارای سابقه طولانی در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی است و خبرنگاران اهتمام ویژه ای بر ثبت و ماندگار کردن چهره‌های نامدار این شهر داشته باشند.
به گزارش ایسنا، شعبان جعفری امروز در آیین تجلیل از خبرنگاران که در شهرداری بندر انزلی برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: معتقدم برای خبرنگاران نمی‌توانیم روز خاصی تعریف کنیم و هر روز می‌تواند روز خبرنگار باشد زیرا این حرفه روز خاص، تعطیلی، زمان و مکان خاصی ندارد.
جعفری با تاکید بر اینکه خبرنگاران چشم بینا، گوش شنوا و زبان گویای مردم و مسئولین هستند، افزود: هرگونه انتقاد از عملکردها باید سازنده باشد به ویژه اینکه شهرستان بندر انزلی با توجه به پتانسیل ها و شاخص‌های توریستی که دارد نیاز به خرد جمعی جهت توسعه حداکثری دارد.
 رئیس شورای شهر بندر انزلی با اشاره به اینکه بندر انزلی دارای سابقه طولانی در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و یک شهر بین‌المللی است و در زمینه های مختلف چهره های نامدار و شاخص دارد لذا خبرنگاران اهتمام ویژه ای بر ثبت و ماندگار کردن چهره‌های نامدار این شهر داشته باشند.
جعفری با اشاره به تهیه مستند و تجلیل از چهره‌های بوکس بندر انزلی گفت: انزلی در این رشته ورزشی پیشرو بود و با تهیه مستندی در خصوص چهره‌های این ورزش که امروزه بسیاری از آنان در بین ما نیستند مانع از فراموشی بخشی از خاطرات این ورزش شد.
وی با اشاره به میزبانی بندر انزلی از مهاجران لهستانی تصریح کرد: غیر از آرامستان ارامنه، نزدیک به ۷۰۰ آرامگاه مهاجران لهستانی در انزلی وجود دارد که به انزلی آمده بودند و مستندی نیز در این رابطه تولید شده که بخشی از تاریخ این خطه در آن بیان شده است و می تواند برای آیندگان جالب و قابل توجه باشد.
جعفری با نام بردن از نوید عکاس که بیش از نیم قرن در این عرصه فعال بوده و اولین عکاس شهر بندر انزلی است، تاکید کرد: این روزها که نوید در آستانه صد سالگی است چقدر خوب است که با دلجویی و سر زدن به او در آسایشگاه سالمندان، خاطرات حرفه ای او را نیز ثبت و ضبط کرد.
انجام پروژه های عمرانی با در نظر گرفتن توازن بین مناطق است
در ادامه این نشست حسین بیک‌زاده، سرپرست شهرداری بندر انزلی، اظهار کرد: اطلاع رسانی رسالت خبرنگاران است و هر زمان که مسائل و کاستی ها را به مسئولین حوزه شهری انعکاس دهید، قطعا مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به سامانه ۱۳۷ شهرداری که پل ارتباطی مسئولان این حوزه با شهروندان است، گفت: شهروندان نیز هر جا نیاز به حضور نیروهای شهرداری بود مراتب را از طریق این سامانه اطلاع رسانی کنند.
سرپرست شهرداری بندر انزلی با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته توسط واحدهای مختلف تاکید کرد: جمع آوری آب‌های سطحی و لایروبی کانال‌ها در حال انجام است تا پس از بارندگی شاهد آبگرفتگی معابر نباشیم.
بیک‌زاده با بیان اینکه آسفالت معابر نیز با جدیت در حال انجام است، تصریح کرد: انجام پروژه ها با در نظر گرفتن توازن بین مناطق شهری غازیان و انزلی در حال انجام است.
رسالت خبرنگار انتقال واقعیت است
همچنین در این نشست مه‌سیما نصیری، عضو شورای اسلامی شهر بندر انزلی به نقش بانوان خبرنگار در حوزه اطلاع رسانی اشاره و اظهار کرد: خبرنگار یک رسالت بزرگ دارد و آن انتقال واقعیت است نه آن چیزی که دلش می‌خواهد؛ نه کمتر نه بیشتر.
وی افزود: شما خبرنگاران در دل مردم و در عمق جامعه قرار گرفته‌اید و مردم شما را قبول دارند و از شما انتظار بیان حقایق دارند.
نصیری تصریح کرد: نامگذاری ایام در کشور به مناسبت‌های مختلف فرصتی است که یادمان باشد چه کسانی چه کارهایی برای ما انجام دادند تا بتوانیم راحت و آسوده زندگی کنیم.
عضور شورای شهر بندر انزلی تصریح کرد: اگر خبرنگاران به رسالت واقعی خود پی ببرند و آنچه را که انعکاس می‌دهند بر اساس واقعیات و صحیح باشد جامعه ما در مسیر اهداف تعالی پیش می‌رود.
انتهای پیام

source

توسط postbin