مدیرکل امور مشترک فدراسیون های ورزشی گفت: بنا به نظر مقام عالی وزارت و معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای، در مجامع آینده در خصوص حضور سرپرست فدراسیون ها در انتخابات بازنگری خواهد شد.
به گزارش ایسنا، آرش فرهادیان در خصوص برگزاری انتخابات فدراسیون ورزش همگانی و انتقاد یکی از نامزدها درباره حضور سرپرست فدراسیون در انتخابات، اظهار کرد: نکته ای که یکی از نامزدهای این انتخابات به آن اشاره داشت حضور نامزد دیگر به عنوان سرپرست فدراسیون در انتخابات بود که این موضوع  یکی از چالش ها در برگزاری مجامع انتخاباتی است. در  مقاطعی نیز این مسئله وجود داشت که سرپرست فدراسیون ها حق شرکت در انتخابات را نداشتند. البته این موضوع با کیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش و جوانان نیز مطرح شده و نظر ایشان هم بازنگری در خصوص حضور سرپرست در انتخابات فدراسیون ها است.
وی گفت: هاشمی فرد باتجربه‌ای است و سالها در سمت های مختلفی از جمله رئیس کمیته ملی المپیک و معاون وزارت ورزش فعالیت داشتند و بر چنین مواردی اشراف دارند.
فرهادیان با بیان این موضوع که سرپرست نباید در انتخابات شرکت کند و این مساله با تصمیم سرپرست وزارت ورزش مورد اصلاح و بازنگری قرار خواهد گرفت، افزود: سعی داریم در مجامع آینده این موضوع حل شود تا مجامع را به گونه ای برگزار کنیم که با کمترین میزان اعتراض مواجه شویم زیرا حق جامعه ورزش است که کاندیدای مورد نظر خود را  در شرایط یکسان انتخاب کنند.
فرهادیان ادامه داد: وزارت ورزش تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا با تسهیل سازی و حذف حاشیه‌ها در خدمت جامعه ورزش باشد.
وی درباره علت عدم انتخاب هیات رئیسه فدراسیون ها در جریان مجامع انتخاباتی و اینکه آیا این موضوع خلاف قانون نیست، گفت: رئیس فدراسیون این اختیار را دارد که اعضای هیات رئیسه خود را تا زمان انتخابات بعدی به عنوان سرپرست انتخاب کند و این در حوزه اختیار و نظر رئیس فدراسیون است. زیرا اعضای هیات رئیسه منتخب رئیس فدراسیون هستند و با او کار می کنند و از این جهت منع قانونی هم وجود ندارد.
فرهادیان همچنین درباره برگزاری دوره های آموزشی بدنسازی با وجود تاکید وزارت ورزش مبنی بر این که از اردیبهشت جاری به رئیس فدراسیون بدنسازی نامه زده بود که نباید این دوره ها برگزار شود، افزود: ما با رئیس فدراسیون بدنسازی در این زمینه صحبت کرده‌ایم و او اظهار داشتند که دوره‌ای برگزار نشده و اگر دوره ای برگزار شده مربوط به کدهایی بوده که از قبل دریافت شده و دوره های آموزشی جدیدی برگزار نشده است. البته اگر در این خصوص مواردی وجود داشته باشد قطعا پیگیری خواهیم کرد.

مدیرکل امور مشترک فدراسیونهای ورزشی در پاسخ به این پرسش که آیا قبل از برگزاری بازی‌های آسیایی به جز آمادگی جسمانی مجامع دیگری نیز برگزار می شود یا خیر؟ خاطرنشان کرد: تمام مجامع باید مطابق قانون و مقررات انجام شود، بعضا” اعتراضاتی در این زمینه وجود دارد که در حال بررسی آنها هستیم، اگر شرایط به گونه ای باشد که برگزاری مجامع خللی ایجاد کند، با هماهنگی معاونت ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان آن را به زمان دیگری موکول خواهیم کرد تا آن مجمع را بدون مشکل برگزار کنیم.
وی در مورد فدراسیون هایی که با سرپرست اداره می شوند اضافه کرد: هر چند وزارت ورزش و جوانان مایل به اداره فدراسیونها به صورت سرپرستی نیست اما باید اشاره داشت سرپرست اختیارات رئیس فدراسیون را دارد و مشکلی از جهت کار و فعالیت وجود ندارد. البته تلاش ما براین است که بحث سرپرستی را به حداقل برسانیم.
وی در پایان درباره برخی انجمن ها همچون راگبی، بادبانی، دریایی و ساحلی که به فدراسیون تبدیل شده اند و اینکه آیا نظارتی بر حضور سرپرست این انجمن ها در انتخابات وجود دارد یا خیر؟ گفت: نظر وزارت ورزش و جوانان برای حضور سرپرست فدراسیون ها در انتخابات این است که یک بازنگری در خصوص این مساله صورت گیرد تا با رویکرد بهتری انتخابات برگزار شود.
انتهای پیام

source

توسط postbin