ایسنا/آذربایجان غربی استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مرز تمرچین بصورت ۲۴ ساعته برای اعزام زائران اربعین فعال خواهد بود، گفت: ۴۰ هزار نفر اسکان روزانه در مبادی ورودی استان و مرز تمرچین پیش بینی شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غرب، محمدصادق معتمدیان در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه خبر با بیان اینکه سال گذشته اولین بار شاهد اعزام زائران اربعین حسینی از مرز تمرچین بودیم، افزود: تدابیر حداکثری برای استقبال از زائران اربعین حسینی اندیشیده شده است.
وی با اشاره به اینکه پذیرای مردم از شمالغرب کشور و کشورهای ترکیه،  آذربایجان و زائران کشورهای منطقه قفقاز خواهیم بود، ادامه داد: ظرفیت روزانه  ۵۰هزار پارکینگ خودرو پیش بینی شده و بصورت رایگان در اختیار زائران اربعین قرار می گیرد و در حوزه بهداشت و درمان و اورژانس پیش بینی های لازم انجام شده است.
استاندار تصریح کرد: آمادگی پذیرایی از ۵۰۰ هزار زائر اربعین حسینی را در استان داریم.
وی گفت: به برکت حضور و اقتدار نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی هیچ مشکل امنیتی در استان و در طول مسیر در اقلیم کردستان نداریم.
معتمدیان با بیان اینکه ۷۰ هزار نفر سال گذشته بدون هیچ مشکلی به زیارت حرم مطهر حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام از مرز تمرچین مشرف شدند، تصریح کرد: در مرز توقف نخواهیم داشت؛ در مرز تمرچین و حاج عمران با توافق با اقلیم کردستان عراق ۳۸ کیت ورود و خروج ایجاد شده است. در پیک حضور حداکثر ۱۰ دقیقه توقف خواهد بود.
استاندار آذربایجان غربی یادآور شد: آب و هوای مناسب از ویژگی مرز تمرچین برای عبور زائران اربعین حسینی است.
وی با بیان اینکه برای حمل و نقل داخل اقلیم کردستان عراق دو هزار دستگاه خودرو پیش بینی شده است، گفت: در منطقه الحسینیه تدابیر ویژه برای انتقال زائران به شهر نجف اندیشیده شده است .
معتمدیان با اشاره به اینکه دو هفته پیش میزبان ۱۵۰۰ نفر از موکب داران شمالغرب کشور بودیم، افزود: از روز شنبه پذیرای زائران اربعین حسینی در مرز تمرچین خواهیم بود.
انتهای پیام

source

توسط postbin