ایسنا/خوزستان بازیکن سابق فوتبال خوزستان معتقد است در لیگ بیست و سوم، چهار تیم برای قهرمانی و ۹ تیم برای نیفتادن تلاش می‌کنند.
علی ممبینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اینکه فصل گذشته تیم‌های خوزستانی مثل نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان کارنامه خوبی در لیگ برتر نداشتند و شاهد سقوط نفت مسجدسلیمان و بقای لحظه آخری نفت آبادان بودیم، نگرانی زیادی در بین فوتبال‌دوستان خوزستانی در خصوص آینده نمایندگان استان وجود داشت که شاید این فصل هم نمایندگان خوزستان با مشکلاتی مواجه باشند و به نظر من نتیجه‌گیری فصل گذشته نمایندگان خوزستان، زنگ خطر را به صدا درآورد.
بودجه محدود نفت دلیل جذب بازیکنان عراقی
وی با بیان این که نفت آبادان با توجه به بودجه محدودی که در اختیار داشت این فصل مجبور شد به سمت جذب بازیکنان عراقی برود، ادامه داد: همان‌طور که می‌دانید وقتی بازیکنان خارجی وارد لیگ ایران می‌شوند تا با فوتبال ایران هماهنگ شوند و راندمان لازم را کسب کنند، نیازمند زمان هستند. نفت آبادان در اولین دیدار خود برابر استقلال شکست خورد و در واقع اسیر تجربه حریف خود شد. به نظر من استقلال در دیدار با نفت خیلی هوشمندانه بازی کرد و با آنالیز دقیق نفت و ارائه یک بازی خوب توانست از نقطه ضعف صنعت نفت نهایت استفاده را ببرد. البته فوتبالی که نفت مقابل استقلال به نمایش گذاشت فوتبال بدی نبود اما نتیجه همه را نگران کرد.
منصوریان برای جمع کردن تیمش تمرکز نداشت
بازیکن سابق تیم فوتبال صنعت نفت آبادان افزود: در بازی فولاد و نفت نیز باتوجه به این که هر دو مربی به دلیل باخت سنگین در بازی‌ اول فشار زیادی را متحمل شده بودند، تحت فشار بودند. البته با این تفاوت که جو بدی علیه سرمربی فولاد در ورزشگاه وجود داشت اما عبدالله ویسی با توجه به حمایت هوادارانش دغدغه کمتری داشت. به نظر من نفت آبادان یک بازی خوب، هوشمندانه و به دور از احساسات مقابل فولاد به نمایش گذاشت و می‌دانست هر چه دقایق بیشتری از بازی طی شود، فشار هواداران روی علیرضا منصوریان بیشتر می‌شود. ضمن اینکه به نظر من منصوریان و کادرش به خاطر همین فشارها تمرکز لازم را برای جمع کردن تیم نداشتند.
باید قدردان ویسی بود
وی بیان کرد: برد در دربی یک نتیجه خوب برای نفت آبادان بود و باعث می‌شود هم روحیه تیم بالا برود و هم اعتماد هواداران به این تیم بیشتر شود. به نظر من عبدالله ویسی می‌تواند از این مهم نهایت استفاده را ببرد و با توجه به گرمای خوزستان امتیازات لازم را در خانه جمع کند تا تیمش در آینده دچار مشکل نشود. ضمن اینکه باید از عبدالله ویسی قدردانی کرد که یکسری بازیکنان جوان خوزستانی را در تیم جمع کرده است که امیدوارم در ادامه راه هم پخته‌تر شوند و هم موفق‌تر ظاهر شوند.
تلاش ۱۳ تیم برای قهرمانی و نیفتادن
ممبینی ادامه داد: با توجه به پخش شدن بازیکنان خوب در تیم‌های مختلف لیگ برتر، به اعتقاد من فشردگی بین چند تیم برای نیفتادن زیاد است و از همین الان تیم‌هایی که قرار است برای قهرمانی بجنگند نیز کاملا مشخص هستند. به نظر من چهار تیم برای قهرمانی و ۹ تیم برای نیفتادن تلاش می‌کنند. البته من به نفت آبادان بسیار امیدوار هستم و امیدوارم با توجه به اینکه فشار از روی عبدالله ویسی کمی برداشته شده است، در ادامه با فراغ بال بیشتری برای کسب نتایج خوب کار کند.
توهین‌ به منصوریان کار قشنگی نیست
وی در ادامه درباره وضعیت فولاد خوزستان با توجه به حواشی اخیر و فشار روی علیرضا منصوریان از سوی هواداران تیمش، عنوان کرد: فولاد برند و پرچم‌دار فوتبال خوزستان است و مطمئناً با توجه به مشکلاتی که از فصل قبل برای آقای منصوریان و همکارانش وجود دارد، او با آگاهی و آشنایی از این شرایط پذیرفته است که امسال هم با فولاد همکاری داشته باشد. من اصلاً موافق توهین به یک سرمربی نیستم زیرا سرمربی باید بتواند کارش را انجام دهد و درست نیست هنوز مسابقات آغاز نشده است به خاطر چنین فشارهایی تمرکز خود را از دست بدهد زیرا در ادامه نمی‎‌تواند آنچه مدنظرش است را اجرایی کند. واقعاً با توهین و فحاشی مخالف هستم. ضمن اینکه مردم خوزستان به مهمان‌نوازی و خونگرم بودن معروف هستند و این توهین‌ها به منصوریان اصلاً کار قشنگی نیست.
فولاد در بحران است
وی بیان کرد: به هر حال منصوریان و همکارانش می‌دانستند که در صورت ادامه همکاری، مجددا با چنین جوی مواجه خواهند شد اما نباید یادمان برود که منصوریان یک چهره و سرمایه ملی محسوب می‌شود و یک مربی و انسان اخلاق‌مدار در سطح فوتبال ایران است ولی با این شرایط نمی‌دانم بر چه اساسی مجددا تمایل به ادامه همکاری داشت و البته حتما خودش دلیل آن را می‌داند. به نظر من فولاد مطمئناً در بحران است و نمی‌توان این را انکار کرد، زیرا آقای منصوریان حمایت تماشاگران از روی سکوهای ورزشگاه را ندارد و حتی احتمال دارد با ادامه این روند نیز حمایت مسئولان باشگاه را هم از دست بدهد. به هر حال با چنین جوی تیم را جمع کردن سخت است اما امیدوارم هر چه خیر و صلاح است برای باشگاه بزرگ فولاد رقم بخورد .فولاد از خودش در حال ضربه خوردن است و امیدوارم آرامش به این تیم برگردد. منصوریان باید برای کار در اهواز آرامش داشته باشد.
بازیکنان خارجی فولاد مُسن و بدون کارایی هستند
پیشکسوت فوتبال خوزستان عنوان کرد: من معتقدم آقای منصوریان در یارگیری موفق عمل نکرد و با این بودجه و امکانات انتظار بیشتری می‌رفت. فولاد و باشگاه سپاهان اختلاف بودجه‌ای چندانی ندارند اما سپاهان خیلی بهتر بسته شده است. واقعا جای تعجب است و مگر فولاد بودجه نداشت که به این صورت بسته شد. خارجی‌هایی که فولاد جذب کرد ضعیف هستند. خارجی‌های این تیم را با خارجی‌های سایر تیم‌ها مقایسه کنید. تمام خارجی‌های فولاد مُسن و بازیکن‌هایی هستند که کارایی خود را از دست داده‌اند، در حالی که تیم‌های دیگر خارجی‌های برند را در اختیار دارند. حتی بازیکنان ایرانی‌ هم که در این تیم مانده‌اند کارایی لازم را ندارند و سنشان بالا است و تا کی قرار است این بازیکنان باشند.
استقلال خوزستان روی کاغذ گزینه سقوط است اما…
ممبینی درباره استقلال خوزستان هم خاطرنشان کرد: آقای پورموسوی فصل گذشته کار بزرگی انجام داد و در آن شرایط سخت لیگ یک موفق شد تیم را به لیگ برتر بالا بیاورد. اما به نظر من سیاست‌های باشگاه استقلال خوزستان و نوع بودجه این تیم دست آقای پورموسوی را برای بستن تیم در لیگ برتر بست و فکر می‌کنم جزو تیم‌هایی با کم‌ترین بودجه هستند. به هر حال فضای لیگ یک و لیگ برتر خیلی با هم متفاوت است و باید ابزاری که یک تیم در لیگ برتر در اختیار دارد متفاوت باشد. استقلال خوزستان به اعتقاد من در بازی دوم نسبت به بازی اول خیلی بهتر بود، هر چند که روی اشتباه بازنده شد. استقلال اگر در این دیدار نتیجه می‌گرفت مطمئناً اعتماد به نفس بازیکنان لیگ یکی آن خیلی بیشتر می‌شد. چه بخواهیم چه نخواهیم استقلال خوزستان و شمس آذر در حال حاضر روی کاغذ جزو گزینه‌های سقوط هستند اما با توجه به شناختی که از آقای پورموسوی دارم به نظرم می‌تواند تیم را در ادامه جمع و جور کند و من به ماندگاری این تیم خوش‌بین هستم اما باید هماهنگی لازم در این تیم از همین الان به وجود بیاید. همه باید حمایت کنند تا استقلال خوزستان در شرایط بهتری قرار بگیرد و امیدوارم در مجموع سهمیه‌های سه تیم خوزستانی در لیگ برتر حفظ شوند.
انتهای پیام

source

توسط postbin