شب گذشته مأموران حراست یکی از مجتمع های تجاری واقع در خیابان شهید مدنی اقدام به ضرب و شتم یکی از آمران به معروف کردند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی مهر موضوع حجاب این روزها به بحث جدی در جامعه تبدیل شده است. حجاب و عفاف قانون دارد، تمکین به قانون در همه جوامع هم ضروری است، اما برخی از قوانین به خودی خود نمی‌تواند کارساز و تأثیر گذار باشد، در کنار آن باید کار فرهنگی هم انجام شود.
در بحث حجاب و عفاف، این مسئله مهم است که عفاف در میان بانوان ایرانی سابقه دیرینه ای داشته است، اما تعداد کمی از دختران و زنان در پس القائات غربی حجاب را نمی‌پذیرند.
هر چند تن دادن به قانون تنها مربوط به ایران نیست بلکه قانون در همه کشورهای دنیا لازم الاجراست. هم اکنون در بسیاری از کشورهای دنیا قوانین سختی در دیگر زمینه‌ها غیر از حجاب وجود دارد که مردم مجبور به رعایت آن هستند و در صورت زیر پا گذاشتن آن جریمه و تنبیه می‌شوند.
خبرنگار اجتماعی مهر در پی تماس یکی از شهروندان با خبرگزاری از اتفاق عجیبی که شب گذشته برای همسر این فرد افتاده بود مطلع شد.
این فرد مدعی شد شب گذشته در حین گشت و گذار در مرکز تجاری «ت» واقع در خیابان مدنی در پی دیدن مواردی از بی حجابی و برهنگی به مأموران حراست این مجتمع تجاری تذکر داد.
پس از این تذکر مأمور حراست مدعی شد به تو ربطی ندارد و بعد شروع به زد و خورد و آزار فیزیکی همسرم کرده و تمام وسایل وی را تخریب کردند.
به گفته این شهروند مأموران حراست این مجتمع تجاری بزرگ در خیابان مدنی حتی اقدام به تلاش برای گرفتن گوشی این فرد کرده‌اند تا مانع تصویربرداری صحنه کتک زدن همسر وی شوند.
هرچند که مسیر شکایت این فرد از دو مأمور حراست مجتمع «ت» باز بوده و این فرد می‌تواند از این افراد شکایت کند اما به نظر می‌رسد که جای اقدام به موقع دستگاه انتظامی برای برخورد با بی حجابی و برخورد با متعرضین به آمران به معروف خالی است.
فضای مجتمع‌های تجاری فضای عمومی شهر بوده و نیاز است تا دستگاه‌های انتظامی نسبت به نقض قوانین مصرح کشور و همچنین مقابله با برهنگی حساسیت بیشتری داشته باشند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin