سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری ایران گفت: افرادی که بیرون هستند اگر من را تخریب کنند هم ذره‌ای برایم اهمیت ندارد و فقط می‌خواهم آرامش و انگیزه ورزشکارانم حفظ شود.
نواب نصیرشلال در گفت‌وگو با ایسنا درباره شرایط تیم ملی وزنه‌برداری در فاصله ۲۰ روزه تا رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ عربستان، بیان کرد: واقعیت این است حرکتمان را کامل انجام دادیم. ۱۰۰ درصد توانایی کادر فنی و وزنه‌برداران همین است. ما به لحاظ کیفی و کمی همینی هستیم، که الان می‌بینید. شاید کادر فنی بهتر از من می‌آمد، عملکرد تیم پنج درصد بهتر می‌شد و کادر بدتر از من می‌آمد و چند درصد عملکرد ضعیف‌تر می‌شد. ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم چیزی را که در اختیار داریم و کاری که به ما سپرده شده است، به بهترین شکل انجام دهیم.
نصیرشلال: برخی‌ از وجود خودشان هم ناراضی‌اند
نصیرشلال در پاسخ به این پرسش که تیمش تا چه اندازه در قهرمانی جهان بوی مدال می‌دهد، تصریح کرد: «دوست داریم همه مدال بگیرند و برای رقابت می‌رویم. از وزنه‌برداری همیشه انتظار گرفتن مدال خوش‌رنگ بوده است. متاسفانه هنوز یک مقدار با اوجمان فاصله داریم و به یکی، دو سال و شاید حتی سه سال زمان نیاز داریم تا جوان‌ترها به تیم اضافه شوند. آنها باید اردو را بپذیرند و اعتمادبه‌نفس پیدا کنند و افزایش رکورد داشته باشند. سپس باید این افزایش رکورد تثبیت شود و وزنه‌برداران در شرایط مسابقه قرار بگیرند و به خودباوری برسند. این پروسه تقریبا دو – سه سال زمان می‌برد. در کوتاه‌مدت سعی کردیم چیزی را که در اختیارمان است، به بهترین شکل آماده کنیم.
اگر دو – سه سال دیگر زمان احتیاج است تا تیم ساخته شود، باید نگران المپیک پاریس باشیم؟ نصیرشلال تاکید کرد: خیر. برای المپیک نهایت سهمیه ما سه نفر است و برای مسابقات جهانی، تیم ۱۰ نفره است. اینکه بخواهیم ۱۰ نفر خوب را برای قهرمانی جهان آماده کنیم تا در قالب یک تیم قرار بگیرند، کار سخت‌تری است تا اینکه بخواهیم سه نفر از بهترین‌ها را برای المپیک آماده کنیم. اینکه سه ورزشکار را آماده کنیم و به اوج برسانیم متفاوت از این است که بخواهیم یک تیم ۱۰ نفره را آماده کنیم. ما و آقای پانزوان، سرمربی تیم نوجوانان و جوانان، تلاش می‌کنیم، انشاءالله پایه را به گونه‌ای بگذاریم که آیندگان و کسانی که در این جایگاه قرار می‌گیرند، بتوانند برداشت خوبی از تیم ملی داشته باشند.
نصیرشلال برای قهرمانی آسیا به تازگی مسئولیت تیم ملی را بر عهده گرفته بود اما برای قهرمانی جهان عملکرد فنی‌اش زیر ذره‌بین است. آیا او برای هر چیزی خودش را آماده کرده‌ است؟ «برخی‌ که بیرون‌اند، هر اتفاقی رخ دهد، ناراضی‌اند. فکر می‌کنم آنها افرادی‌اند که حتی از وجود خودشان هم مقداری ناراضی‌اند و در زندگی خودشان حال و اوضاع خوبی ندارند. موفق باشیم یا نباشیم، در هر صورت ناراضی‌اند. به عنوان کارشناس، قهرمان یا شهروند ایرانی حق اعتراض یا حتی تخریب دارند و این حق را برایشان قائلم اما حرفشان برایم اهمیتی ندارد. این افراد نشان دادند اگر در سیستم باشند به‌به و چه‌چه می‌کنند و اگر نباشند معترض می‌شوند. متاسفانه شاید این افراد دنبال جایگاه‌اند و اگر جایگاه نداشته باشند، معترض می‌شوند. برای نمونه در قهرمانی آسیا در کره‌ جنوبی، ایران اول شد اما از امتیاز، رنگ و نوع مدال‌ها ایراد گرفتند.
نصیرشلال: برخی‌ از وجود خودشان هم ناراضی‌اند
او افزود: هر کس می‌خواهد با صدای رسا راجع به من صحبت کند و تهمت بزند و برای منِ نواب نصیرشلال ذره‌ای مهم نیست و ناراحت نمی‌شوم. تنها چیزی که برای من اهمیت دارد این است که آرامش و انگیزه ورزشکاران را حفظ کنم و بتوانم آنها را از این مسائل دور نگه دارم. خودم این راه را رفته‌ام و یازده سال در اردو بودم و می‌دانم ورزشکار چقدر سختی می‌کشد. اگر مدال نگیرد، ممکن است در بین دوستانش مقداری سرخورده شود. همچنین پاداش دریافت نمی‌کند. در اجتماع نیز به عنوان فردی شکست‌خورده به او نگاه می‌کنند. تمام سعی خود را می‌کنم که ورزشکاران با آرامش پیش بروند و نتیجه بگیرند و تغییری از لحاظ شخصیتی، مالی و اجتماعی در زندگی خود احساس کنند.
سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری درباره اینکه از مسابقات قهرمانی آسیا کره جنوبی تا الان کدام ورزشکاران افزایش رکورد خوبی داشتند و کدام نفرات نتوانستند خوب پیش بروند، گفت: هیچ ورزشکاری را نداشتیم که افت کرده و رکوردش تغییر نکرده باشد. همه وزنه‌برداران افزایش رکورد داشتند؛ حتی در حد سه تا چهار کیلوگرم. برخی نفرات در حد ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم افزایش رکورد داشتند.
نصیرشلال درباره شرایط وزنه‌برداران فوق سنگین ایران تاکید کرد: علی داودی مقداری رشد داشته است. آیت شریفی هم متاسفانه خیلی نوسان دارد و یک روز خوب و یک روز بد است. خیلی سعی کردیم نوسان را از بین ببریم و خودباوری، اعتماد و پذیرش تمرینات را در او تقویت کنیم و خدا را شکر خیلی بهتر شده است. وزنه‌بردار درجه‌یکی است و در یکضرب و دوضرب جزو افرادی است که رشد رکوردی زیادی داشت. علی داودی و آیت شریفی همپای هم تلاش می‌کنند و به هر دوی آنها در مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی امیدواریم.
نصیرشلال: برخی‌ از وجود خودشان هم ناراضی‌اند
او در مورد وضعیت رسول معتمدی و رضا دهدار در دسته ۱۰۲ کیلوگرم گفت: معتمدی جراحی داشته است و نیاز به زمان دارد. این زمان را به او داده‌ایم و شانس این را که در المپیک حضور داشته باشد، برایش فراهم کردیم تا خودش را جمع‌وجور کند و به لحاظ رکوردی به رکورد ایده‌آلی که در گذشته داشته است، برسد. الان در آمادگی حدود ۷۰ تا ۷۵درصدی است. یک سال تا المپیک زمان داریم. همچنان در اردوها از او دعوت می‌کنیم تا ببینیم شرایطش چگونه می‌شود. دهدار نفر اصلی دسته ۱۰۲ کیلوگرم است و شانس مدال ما در قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی هانگژو است. احتمالا از او در دسته ۱۰۹ کیلوگرم بازی‌های آسیایی استفاده می‌کنیم البته اگر بهتر از رقبایش باشد، برای المپیک آماده می‌شود.
سرمربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش که مصطفی جوادی شرایط متفاوتی دارد و ممکن است با کیانوش رستمی مقایسه شود. فکر می‌کند تا چه اندازه در دسته ۸۹ کیلوگرم جا افتاده است و توانسته باشد فشارهای روانی و مسائل حاشیه‌ای در این وزن را پشت سر بگذارد، تصریح کرد: جوادی نفر یک دسته ۸۹ کیلوگرم است و به لحاظ کیفی و رکوردی خیلی بهتر از کیانوش رستمی امسال است. نمی‌توانیم او را با کیانوش رستمی پنج تا ۱۰ سال قبل مقایسه کنیم. رستمی قهرمان و اسطوره بوده است اما در حال حاضر جوادی از کیانوش خیلی بهتر است و در دو مسابقه به لحاظ رکوردی نشان داد که بهتر از او است. هیچ استرس و فشاری روی جوادی نداریم و هنوز در دسته ۸۹ کیلوگرم جا نیفتاده چون تازه به این وزن آمده و وزنش پر نشده است و تمام تلاشش را در مسابقات پیش رو می‌کند.
نصیرشلال: برخی‌ از وجود خودشان هم ناراضی‌اند
انتهای پیام

source

توسط postbin