ایسنا/لرستان رئیس اتاق بازرگانی لرستان گفت: منابع مالی واحدهای تولیدی از منابعی غیر از بانک‌ها تامین شود.
محمد خاکی امروز ۲۸ مرداد در جلسه دیدار با علی محمدی مدیرکل اقتصاد و دارایی لرستان با تاکید بر استفاده از روش‌های متنوع برای تامین منابع مالی موردنیاز واحدهای تولیدی استان، اظهار کرد: به دنبال این هستیم که تامین منابع مالی موردنیاز را از محلی غیر از بانک‌ها پیگیری و دنبال کنیم و این موضوع در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی حتما مطرح می‌شود.
وی با بیان این‌که اتاق بازرگانی از سرمایه‌گذاران متعددی دعوت کرده است، تصریح کرد: اما به دلیل این‌که نظام پیگیری وجود نداشته است، دلیل عدم سرمایه‌گذاری به‌طور دقیق معلوم نیست.
رئیس اتاق بازرگانی لرستان خاطرنشان کرد: به همین دلیل ما مصوبات اخیر را پیگیری می‌کنیم که آیا اجرا شده است یا نه و اگر اجرا نشده دلایل را مطرح کنند.
خاکی اضافه کرد: جذب سرمایه‌گذار صرفا با ارائه آمار از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها و انعقاد تفاهم‌نامه نیست، زمانی ما می‌توانیم از جذب سرمایه‌گذار صحبت کنیم که قراردادی منعقد شود.
وی با اشاره به این‌که ما سرمایه‌گذاران لرستانی مقیم خارج و داخل کشور را تا حدودی شناسایی کرده‌ایم، بیان کرد: متاسفانه زیرساخت‌ها در استان به‌طور کامل فراهم نیست، وقتی سرمایه‌گذاری ‌وارد استان می‌شود باید مزیت‌هایی مانند معافیت مالیاتی و مشوق‌ها توسط استان اعمال شود.
رئیس اتاق بازرگانی لرستان ادامه داد: در شناسایی سرمایه‌گذاران موفق بوده‌ایم، اما در جذب آنها به نتیجه نرسیده‌ایم.
خاکی در خصوص صادرات و بازاریابی محصولات استان نیز، اظهار کرد: شرکت‌های مدیریت صادرات می‌توانند در حوزه بازاریابی حرف برای گفتن داشته باشند و ارائه بسته‌های بازاریابی توسط این شرکت‌ها می‌تواند در حوزه صادرات نقش مهمی داشته باشد و به واحدهای تولیدی عمدتا کوچک کمک کند.
انتهای پیام

source

توسط postbin