سفیر اوکراین در اراضی اشغالی از پیام تهدید کی‌یف به مقامات رژیم صهیونیستی درباره ادامه روند کوچاندن شهروندان این کشور از سرزمین‌های اشغالی پرده برداشته است.
به گزارش ایسنا، سایت عبری i۲۴NEWS اعلام کرد که اوکراین پیام تندی به رژیم صهیونیستی ارسال کرده است که اگر اخراج اوکراینی‌ها از سرزمین‌های اشغالی را متوقف نکند، از ورود صهیونیست‌ها به شهر «اومان» در استان «چرکاسی» جلوگیری می‌کند و توافق لغو روادید کمتر از یک ماه مانده به سال نو عبری فسخ می‌شود.
ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین روز گذشته در سخنرانی هفتگی برای شهروندان این کشور گفت: من به گزارش مرزبانان، وزارت امور خارجه و اطلاعات درباره رفتار با شهروندانمان، برخورد با مهاجران گوش دادم، حقوق شهروندان اوکراینی باید تضمین شود.
یوگنی کورنیچوک، سفیر اوکراین در اراضی اشغالی در این باره اعلام کرد که سخنان زلنسکی متوجه رژیم صهیونیستی است.
 سفیر اوکراین گفت: دولت اوکراین تحقیر شهروندان خود را هنگام ورود به اسرائیل تحمل نخواهد کرد. ما توافقات دوجانبه لغو روادید را متوقف خواهیم کرد. این گزینه روی میز دولت ما قرار دارد.
کورنیچوک افزود: ما ممکن است که مجبور شویم تمهیدات سالانه خود برای میزبانی امن از ده‌ها هزار اسرائیلی در اومان را لغو کنیم، چراکه کابینه اسرائیل با ما بدرفتاری می‌کند.
وی تاکید کرد که اگر رژیم صهیونیستی می‌خواهد ساکنان سرزمین‌های اشغالی بتوانند به عنوان توریست به اوکراین بیایند، باید بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم شخصا در یافتن راه حلی برای وضعیت فعلی ورود کند.
طبق این گزارش، بر اساس داده‌های سفارت اوکراین در اراضی اشغالی، رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۲، ۲۷۰۵ شهروند اوکراینی را اخراج کرده است و این درحالی است که این رقم در نیمه اول سال ۲۰۲۳، ۲۰۳۷ نفر بوده است.
انتهای پیام

source

توسط postbin