اهواز- رئیس شورای کلان‌شهر اهواز گفت: از شهردار، معاون فرهنگی و… درخواست دارم که برای مسیر عبور زائران اربعین از اهواز و ورودی‌ها تدارکات لازم به لحاظ استراحتگاه و سایر امکانات دیده شود.
به گزارش خبرنگار مهر، سید محمدعلی پورموسوی بعد از ظهر امروز دوشنبه در یکصد و بیست و پنجمین جلسه علنی شورای شهر اهواز که با دستور کار انتخاب اعضای کمیسیون‌ها برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به تغییراتی که ایجاد شده، نگاه شورا در این دوره انتقادی‌تر خواهد بود و این نگاه شامل همه اعضای شورا است؛ یک نگاه انتقادی، دقیق و موشکافانه نظارتی در همه مسائل هم مسائل مرتبط با شهرداری و هم دیگر موضوعات کلان‌شهر اهواز خواهد بود.
وی افزود: با توجه به ویژگی‌های شهر اهواز که یک شهر مهم، استراتژیک و دارای منابع زیرزمینی و روی زمینی است، از مسئولان اهواز، استان و حتی کشور انتظار داریم تا نگاهشان را نسبت به مسائل شهر اهواز با نگاه حضرت امام (ره) و رهبر معظم منطبق کنند؛ اگر این اتفاق بیفتد باید کارهایی درخور و شایسته‌ای با همین نگاه در اهواز ایجاد شود تا از این کاستی‌های کوچک و خُردی که سال‌ها مردم اهواز را آزار داده است به راحتی و با توان مضاعف بگذریم.
رئیس شورای کلان‌شهر اهواز گفت: از مرز چذابه بازدید داشته‌ام که کارهای خوبی صورت گرفته و استراحتگاه‌های خوبی هم تدارک دیده شده اما از شهردار، معاون فرهنگی و رئیس روابط عمومی شهرداری اهواز درخواست دارم که در خصوص مسیر عبور زائران اربعین از اهواز و ورودی‌ها تدارکات لازم دیده شود هم به لحاظ استراحتگاهی و هم سایر امکاناتی تا در دسترس زائران باشند.
پورموسوی اضافه کرد: باید طوری تدارک دیده شود که زائران بدانند اهوازی‌ها و شهرداری اهواز برای ورود آنها همه همت خود را مصروف داشته‌اند؛ این تدارک دیدن به گونه‌ای نباشد که در چذابه خوب عمل کرده باشیم اما در اهواز شرایط طوری باشد که زائران خدماتی دریافت نکنند زیرا اولین موضوع ما شهر اهواز و خدمت‌رسانی به زائرین سید الشهدا در این شهر است.
وی عنوان کرد: از مسئولان اهواز می‌خواهم در این مسئله به شهرداری کمک کنند و به گونه نباشد که در برخی موضوعات دست تنها گرفتار باشیم و نتوانیم پاسخگویی لازم را انجام دهیم.
رئیس شورای کلان‌شهر اهواز با اشاره به فصل بازگشایی مدارس تصریح کرد: درخواست دارم که به بازگشایی مدارس توجه ویژه‌ای شود، در این سال جدید و از هم اکنون ستاد ماه مهر در شهرداری اهواز تشکیل شود و امکاناتی که باید برای این ماه انجام شود، صورت گیرد.
پورموسوی اظهار کرد: موضوع دیگری که باید مورد توجه قرار بگیرد، دفع آب‌های سطحی در شهرستان اهواز است و با توجه به هشدار هواشناسی احتمال اینکه در شهریور ماه یا اوایل مهر ماه بارندگی شدید داشته باشیم؛ لذا شهرداری و آبفای اهواز باید تدارکات لازم را ببینند تا در این زمینه مشکلی نداشته باشیم یا اگر وجود دارد بسیار کم و جزئی باشد تا بتوانیم فصل بارندگی را با بارش‌های خوب و نعمات فراوان الهی پشت سر بگذاریم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin