ایسنا/هرمزگان مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: با توجه به اینکه ۱۵ شهریور آخرین فرصت برای ذخیره سازی لارو در مزارع پرورش میگو است، پرورش دهندگانی که موفق به ذخیره سازی نشده اند هرچه سریعتر نسبت به ذخیره سازی اقدام کنند.
مسعود بارانی صبح امروز (اول شهریورماه) در نشست کارگروه فنی و بهداشتی تکثیر و پرورش میگوی هرمزگان با تاکید بر توصیه‌های لازم برای جلوگیری از بروز بیماری‌ها، افزود: فصل تولید سال جاری از ابتدای اسفندماه با ذخیره سازی بچه میگو آغاز و تا پایان ۱۵ شهریورماه سال جاری ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فنی تکثیر و پرورش میگو بی شک به نفع مزرعه داران است، بر رعایت آن‌ها و ارتقای مدیریتی در مزارع پرورش میگو تاکید کرد.
بارانی اضافه کرد: استفاده از لارو سالم، تامین خوارک خوب و مناسب، آماده سازی اصولی مزارع پرورش میگو از اهمیت ویژه و خاصی در صنعت میگوی پرورشی برخوردار است.
مدیرکل شیلات هرمزگان پس از بررسی روند ذخیره سازی بچه میگو و بررسی روند تولید مراکز تکثیر میگو، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ۱۵ شهریور آخرین فرصت برای ذخیره سازی لارو در مزارع پرورش میگو است، پرورش دهندگانی که موفق به ذخیره سازی نشده اند هرچه سریعتر نسبت به ذخیره سازی اقدام کنند.
انتهای پیام

source

توسط postbin