رئیس اداره اطلاعات مرکزی وزارت دفاع و رئیس سرویس جاسوسی نظامی اوکراین گفت، کی‌یف طی چند روز آینده حمله دیگری را به کریمه انجام خواهد داد.
به گزارش ایسنا، کریل بودانف، رئیس اداره اطلاعات مرکزی وزارت دفاع و رئیس سرویس جاسوسی نظامی اوکراین طی مصاحبه با آی‌تی‌وی اوکراین ادعا کرد: مردمان زیادی در شبه‌ جزیره کریمه هستند که نسبت به بازگشت قوانین اوکراین مشتاقند و کی‌یف باید این اطمینان را به آن‌ها بدهد.
وی در ادامه افزود: به خاطر همین ابتکاراتی مثل «پلتفرم کریمه» در این زمینه مهم و حیاتی هستند. باید مقاومتی در سرزمین‌های تحت کنترل روسیه نشان داد و نیروهای این کشور را از کریمه خارج کرد. اقدامات ما اکنون شفاف هستند و همچنین اقدامات جدیدی طی روزهای آینده از راه خواهند رسید.
«پلتفرم کریمه» ابتکاری است که توسط دولت ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین مطرح شد و به دنبال این است تا روسیه را به عنوان «اشغال‌گر و سرکوب‌گر» نشان دهد.
اواسط ماه ژوئن اوکراین ضدحمله خود را آغاز کرد؛ ضدحمله‌ای که اکنون پس از گذشت تقریبا بیش از دو ماه با شکست مواجه شده و مقامات غربی و حتی اوکراینی نسبت به این شکست بارها اذعان کرده‌اند. اوکراین که تاکنون در حملات خود به دلیل دفاع سخت و قوی روسیه ناکام مانده، دست به دامن جنگنده‌های اف-۱۶ غرب شده است؛ اما دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه در واکنش به این گزارش‌های اخیر و تلاش اوکراین برای تصاحب این جنگنده‌ها گفت: «اروپا نسبت به «هواپیمای اسباب‌بازی» خود جوگیر نشود!»
انتهای پیام

source

توسط postbin