ایسنا/خوزستان معاون بهداشت وزیر بهداشت با بیان اینکه زائران باید عمده ترددها را در زمانی که هوا خنک‌تر است و آفتاب مستقیم نمی‌تابد انجام دهند، گفت: از مصرف غذاهای سنگین پرهیز و مایعات بیشتر به ویژه آب مصرف شود.
دکتر حسین فرشیدی در حاشیه بازدید از مرز شلمچه که امشب (۲ شهریورماه) انجام شد، اظهار کرد: از آمادگی‌هایی که امسال در مرز شلمچه برای زائران اربعین حسینی(ع) بازدید کردیم؛ کارهای بسیار خوبی انجام شده است.
به گزارش ایسنا، وی افزود: با وجود گرمتر بودن هوا نسبت به سال گذشته، انتظار بروز گرمازدگی وجود دارد اما امکانات نسبتا خوبی تدارک دیده شده است.
معاون وزیر بهداشت بیان کرد: یکی از موارد جدی که اکنون مشاهده می‌شود استفاده از درس آموخته‌های سالیان گذشته است یعنی آنچه در سال‌های گذشته تحت عنوان مشکل یا چالش مطرح می‌شد بررسی شده است و بر اساس آن الگوی رفتاری جدیدی اجرا کرده‌اند.
فرشیدی عنوان کرد: با توجه به ارزیابی دقیق انجام شده و به کار گرفتن امکانات جدید در بحث مشکلات بهداشت محیط، امیدواریم امسال مشکلات کمتری برای زائران ایجاد شود.
وی گفت: زائران اربعین حسینی(ع) فواصل راه‌ها را با توجه به امکانات طی کنند و خوب استراحت کنند و با توجه به گرمای هوا حتما آب و دیگر وسایل مورد نیاز برای پیشگیری از گرمازدگی همراه خود داشته باشند.
فرشیدی با بیان اینکه زائران باید عمده ترددها را در زمانی که هوا خنک‌تر است و آفتاب مستقیم نمی‌تابد انجام دهند، عنوان کرد: از مصرف غذاهای سنگین پرهیز و مایعات بیشتر به ویژه آب مصرف شود. 
انتهای پیام 

source

توسط postbin